Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birliğine teslim olduktan 3 gün sonra şehit oldu

Afyonkarahisar'da, dün askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Eskişehirli Onbaşı Barış Öztürk'ün kısa dönem asker olduğu, acemi birliğindeki vazifesini tamamlayıp 3 Eylül'de Afyonkarahisar'daki birliğine teslim olduğu öğrenildi.

Giriş Tarihi: 7.9.2012 11:37
Şehit Barış Öztürk(30)'ün Eskişehir Osmangazi Mahallesi Güvenli Sokak'taki baba evinde yas var. Oğullarının şehadet haberini patlama sonrası gittikleri Afyonkarahisar'da alan baba Necdet ve anne Hadise Öztürk, haberle sarsıldı. Daha sonra Eskişehir'e geri dönen ve büyük üzüntü yaşayan Öztürk ailesinin evlerine Türk bayrağı asıldı. Yakınları ve sevenleri şehit onbaşının evine akın ederek, Öztürk ailesini teselli etmeye çalıştı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ( KKTC )'ndeki bir üniversitenin Turizm ve Otelcilik Bölümü'nden mezun olan şehit Öztürk'ün, yaklaşık 10 yıldır Yavru Vatan'da turizm sektöründe çalıştığı öğrenildi. Uzun süredir askerliğini tecil ettiren şehit onbaşının bu yıl kısa dönem olarak askerliğinin çıktığı ve bir süre önce de vatani görevini yapmak amacıyla Türkiye'ye geldiği belirtildi. Başka bir ilde acemi birliğini tamamlayan Öztürk'ün olaydan 3 gün önce Afyonkarahisar'daki birliğine katıldığı bildirildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birliğine teslim olduktan 3 gün sonra şehit oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN