Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En acı içtima

Afyonkarahisar'daki mühimmat deposunda yaşamını yitirenleri tespit için dün içtima yapıldı. Okunan isimden sonraki her sessizlik bir şehit demekti. 25 şehit yürekleri dağladı, anaların gözyaşı sel oldu

Afyonkarahisar'daki Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda dün en acı içtima yapıldı. Patlamada şehit düşen askerlerin isimlerinin belirlenmesi için gözyaşları arasında yoklama gerçekleşti. Yoklamada bulunmayan 25 askerin ismi belirlendi. Bu askerlerin patlamada şehit olann askerler olabileceği kaydedildi. Yoklamada bulunmayan isimler şöyle: "Astsubay Kıdemli Başçavuş Bedri Nayim (Erzurum), Astsubay Murat Döğer (Kırıkkale), Uzman Çavuş Hüseyin Apaydın (Balıkesir), Uzman Çavuş Cüneyt Akkuş (Ordu), Ayhan Kurtçu (Kastamonu), Kadir Aydın (Aksaray), Fatih Şalgam (Kastamonu), Bayram Uluer (Çorum), Burak Kaplan (Çorum), Emrah Aral (Manisa), Emrah Kartal (Zonguldak), Hayri Kaya (Gaziantep), Emre Yıldırım (Nevşehir), Ahmet Sandalcı (Kırıkkale), Mehmet Emre Özer (Gaziantep), Hüseyin Gökhan Eriç (Isparta), Tolga Taşdan (Tokat), Ahmet Tosun (Adana), Burak Ümit Gedik (Erzuncan), Onur Fikret Dülger (Trabzon), Mücahit Coşkun (Zonguldak), Barış Öztürk (Eskişehir), Mehmet Emin Çuğun (Iğdır), Abdullah Tokgöz (Yozgat), Faruk Ergeç (Ankara)" Patlamada, Mustafa Durmaz, Ufuk Terzioğlu, Fatih Yüksel, Gökhan Güldalı, Ramazan Yılmaz, Hasan Boncuk, Fethi Tuna, Soner Güleçyüz adlı askerler de yaralandı. Olay yerinde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 15 yaralının 8'inin hastanede tedavi altına alındığını belirtti. Patlamanın kaza olduğunu kaydeden Eroğlu, cephanelikteki ikinci patlamayla içerideki askerlerin şehit düştüğünü, dışarıdakilerin de yaralandığını kaydetti. Eroğlu, "Bir kısmı nöbetçiymiş, bir kısmı nöbetçi kulesinden aşağı inerken patlamanın etkisiyle düşmüş" dedi. Eroğlu, "Onların acısını paylaşıyoruz ama bu takdiri ilahidir, kazadır" diye konuştu. Eroğlu, kimlikleri tespiti için DNA testine ihtiyaç olduğunu söyledi.

NAMAZ İÇİN DIŞARI ÇIKMIŞ
Bakan Eroğlu' nun hastanede ziyaret ettiği yaralı asker Hasan Boncuk ise olayı şöyle anlattı: "Cephanelikte cephane istifliyorduk. Namaz kılmak için dışarı çıkmıştım. 50 metre uzaklıkta namaz kılıyordum. O esnada patlama oldu. Birinci patlamadan sonra bir iki adım attım. İkinci patlamanın ardından basınç beni fırlattı." Vali İrfan Balkanlıoğlu da vatandaşların zararlarının Başbakanlık acil ödeneğinden ve AFAD'dan karşılanacağını belirtti.

ARKADAŞINA GÖNDER
En acı içtima
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN