Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğlunun kokusunu alabilmek için odasından çıkmıyor

Afyonkarahisar'da şehit düşen Kırıkkaleli er Ahmet Sandalcı'nın annesi Hacer Sandalcı, oğlunun kokusunu unutmamak için şehidin odasını terk etmiyor. Ağıtlar yakan anne Sandalcı, 'bırakın ben odada kalacağım' diyerek oğlunun kokusunu almaya çalışıyor.

Giriş Tarihi: 7.9.2012 13:54 Güncelleme Tarihi: 7.9.2012 13:55
Sandalcı'nın şehit düştüğünü duyan yakınları Güzeltepe Mahallesi Ergenekon Caddesi üzerinde bulunan baba ocağına akın etmeye başladı. Şehit evinde yakılan ağıtlar Kırıkkale'nin her tarafından duyuluyor. Bunun yanında şehidin evine ve Kırıkkale'nin her tarafına Türk bayrağı asıldı.

Şehit Sandalcı'nın 3 gün önce askerlik hizmetini tamamlamak için kışladaki birliğine gittiği öğrenildi. 24 yaşındaki şehit er Ahmet Sandalcı'nın askerlik hizmetine önce Samsun'da başladığı öğrenildi. Sandalcı'nın usta birliği için 3 gün önce Afyonkarahisar'a gittiği belirtildi. Babasını bir yıl önce kaybeden Ahmet Sandalcı'nın, Ankara Posta İşletmeleri'nde çalıştığı kaydedildi. Kırıkkale'nin Güzeltepe Mahallesi'nde oturan anne Hacer ve yakınları şehit haberi üzerine gözyaşlarına boğuldu. Anne Hacer Sandalcı, 'İnanmıyorum' diyerek sinir krizi geçirdi.

Patlamanın araştırılmasını isteyen Vatan İçin Can Verenler Derneği Başkanı Mümtaz Torunlu, medyadan izlediğine göre olayda kasıt olabileceğini savundu.

Teyzesinin oğlu İkram Şenol ise "Vatan sağ olsun." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlunun kokusunu alabilmek için odasından çıkmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN