Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit babası kaza olduğuna inanmıyor

Afyonkarahisar'daki Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit düşen Tolga Taştan'ın babası Ali Taştan, olayın kaza olduğuna inanmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 7.9.2012 13:56 Güncelleme Tarihi: 7.9.2012 13:57
Oğlunun 4 günlük asker olduğunu, orada bulunan 25 kişinin de acemi olduğunu ifade eden acılı baba, "Aynı gün sabah konuştuk, bomba sayımı yapılacağını söylemedi, 'temizlik yapıyoruz' demişti. Zaten Afyon'da 4 günlük askerdi. Bu adamların bombayı oraya sokmaları biraz bana şey geldi." dedi.

Önceki gece gerçekleşen patlamanın ardından oğlundan haber alamayınca Afyonkarahisar'a giden şehit babası Ali Taştan, sabah saatlerinde Bursa Soğukkuyu Mahallesi'ndeki evine döndü. Şehit ailesinin gelmesiyle, aile yakınları ve komşular da eve akın etti. Şehit evi ile sokak dev Türk bayrakları ile donatıldı. Bursa Merkez Komutanlığı yetkilileri de şehit ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

"HABER VERMEMELERİ BENİ ÜZDÜ"

Metanetini korumasına rağmen zaman zaman gözyaşlarına boğulan şehit babası Ali Taştan, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Perşembe akşamı saat 22.30'daki televizyonlarda alt yazıyı görünce içimize doğdu. Perşembe sabahı hiçbir bilgi alamadık, kendi imkanlarımızla yola çıktım. Saat 02.30'da oraya vardığımda her şeyin bitmiş olduğunu gördüm. Kimse bilgi vermedi. Açıyorum telefonu haber vermiyorlar, hala askerler belli bir yerde olduğu için belli değil dediler. Bilgi alamadığım için çok üzülüyorum. Çünkü Türkiye'de bu kadar şehit olacak, yaralı dahi olsa sağ ise şehit ise bilgi verilmesi gerekirdi. Ama bize bilgi verilmedi. Bu daha kötü oldu, çünkü kimseden bilgi alamadım, çıktım gittim. Oraya varınca ben kendim öğrendim."

"BOMBALARIN YANINA SOKMALARI GARİP"

Oğluyla patlamanın yaşandığı günün sabahı konuştuğunu belirten Ali Taştan, şöyle devam etti: "Bomba sayımı yapılacağını söylemedi, 'temizlik yapıyoruz' demişti. Zaten Afyon'da 4 günlük asker. Bu adamların bombayı oraya sokmaları biraz bana şey geldi. Ben bir acemi askerin o pimi çekeceğini, bilmiyorum yani nasıl olacağını. Oranın o esnada yerle bir olacağına inanmıyorum. Fikrimce 25 -30 kişilik grubun, kimler tarafından veya içinden olan bir şeylerle mi bilmiyorum. Sadece bilinçli olan 4 kişi varmış, geri kalanı acemiymiş. Olay bu esnada olmuş. 25 kişinin acemi olup da o pimi çekeceğine inanmıyorum. Çünkü komutanlarımızın anlattığına göre o pimi çekmekle olacak iş değilmiş yani."

Baba Taştan, oğlunun cenazesinin pazar ya da pazartesi günü kendilerine verileceğini dile getirdi. Şehit Tolga Taştan'ın, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü mezunu olduğu belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit babası kaza olduğuna inanmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN