Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patlamanın tutanağı vatandaşa imzalatıldı

Giriş Tarihi: 9.9.2012 21:48
Afyonkarahisar'da patlamanın meydana geldiği bölge etrafında bulunan ev ve bahçelerde uzman ekiplerce mühimmat araması yapıldığı tutanakla vatandaşlara imzalatıldı.

Polis, Afyonkarahisar'da 4 gün önce Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda bulunan mühimmat deposunda yaşanan patlamanın etrafındaki Ataköy Mahallesi'nde, vatandaşlarla görüştü. Ekipler, patlamanın şiddetinin anlatıldığı, evinde, bahçesinde, boş arazisinde uzman ekiplerce arama yapıldığı, bulunan mühimmatın ekiplerce toplandığı bilgilerinin yer aldığı tutanağı imzalattı.

Emniyet ekiplerinin mahalle sakinlerine imzalattığı tutanakta şu ifadeler yer aldı:
''5 Eylül 2012 günü saat 21.15 sıralarında Afyonkarahisar merkez Ataköy Mahallesi'nde bulunan Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda meydana gelen patlama sonucu patlamanın olduğu depo içerisindeki bir çok mühimmat (el bombası, top ve havan mermisi vs.) yerleşim birimlerine, bahçelere, tarlalara dağıldığı tespit edilmiştir.
Konu ile ilgili olarak Ataköy Mahallesi'nde bulunan evimde, bahçemde, tarlamda, çevremde bulunan boş arazide, ahırımda uzman ekiplerce arama yapılmış, bulunan mühimmat uzmanlarca toplanmıştır. Bundan sonra bu tip bir cisim görmem durumunda herhangi bir müdahalede bulunmayarak, ev halkını oradan uzaklaştırıp '155 Polis İmdat' telefonunu arayacağıma dair; Bu tutanak tarafımızdan tanzimle altı birlikte imza altına alınmıştır''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patlamanın tutanağı vatandaşa imzalatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN