Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Siz neyin kutlamasını yapıyorsunuz beyler?'

Kılıçdaroğlu, CHP'nin 89'uncu kuruluş yıldönümünde Afyon Valisi ve Genelkurmay Başkanı'nın hediyeleşmesine tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 10.9.2012
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel arasındaki hediyeleşmeye tepki göstererek, "Siz neyin kutlamasını yapıyorsunuz beyler?" dedi. CHP'nin 89'ncu kuruluş yıldönümü nedeniyle dün sabah Anıtkabir'e çıkan Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısı öncesinde şu değerlendirmelerde bulundu: "25 ana kuzusu akıl dışı, izan dışı bir şekilde can verecek, bölgeye giden Genelkurmay Başkanı ve o ilin valisi hem de milletin gözünün içine baka baka birbirlerine halı, kilim verecekler, birbirlerini üstün başarılarından dolayı plaketle ödüllendirecekler. Siz neyin kutlamasını yapıyorsunuz beyler?"

AKILTUTULMASI

CHP lideri hediyeleşmeyi uygunsuz bulduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Ben, bu zihin bulanıklığını, bu akıl tutulmasını, açıklayabilecek bir kelime bulamıyorum. Bütün vicdan ve insaf sahibi kişilere sesleniyorum, gelin Başbakan adamlarını korurken biz de adamlarımızı koruyalım, evlatlarımızı bu vicdansızlığa teslim etmeyeceğimizi gösterelim. Sayın Başbakan, Genelkurmay Başkanı'nın dediği gibi, eğer her şey ortadaysa çık ve ne olup bittiğini açıkla. Patlama nedeniyle 89'ncu kuruluş yıldönümü resepsiyonunu iptal eden Kılıçdaroğlu, bugün CHP'li 66 belediyenin 500 projesini masaya yatıracak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Siz neyin kutlamasını yapıyorsunuz beyler?'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN