Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaralı askerlere tatbikat yaptırıldı

Afyonkarahisar'daki patlamada yaralanan bazı askerler olay yerine getirilerek askeri yetkililere yer gösterip bilgi verdi

Giriş Tarihi: 10.9.2012
Afyonkarahisar'daki patlamada yaralanan askerlerden bazıları, soruşturma kapsamında olay yerine getirilerek askeri yetkililere bilgi verdi. 4 gün önce mühimmat deposunda meydana gelen patlamada yaralanan askerler, tedavilerinin ardından taburcu edilmişti. Daha sonra Afyonkarahisar Garnizon Komutanlığı'na götürülen ve soruşturma nedeniyle bekletildiği bildirilen yaralı askerlerden bazıları, askeri minibüsle patlamanın yaşandığı kışlaya getirildi. Minibüsü takip eden yaralıların aileleri de kışla içerisine alındı. Yaralı askerler patlamanın meydana geldiği bölgenin yakınında bulunan mühimmat deposu önünde, Eskişehir Hava Eğitim Komutanlığı'ndan gelen askeri yetkililerin sorularını yanıtladı. Askerlerin anlattıkları, olay yeri inceleme ekipleri tarafından kameraya alındı. Olay yerine getirilen askerler, askeri yetkililere yaklaşık 1 saat bilgi verdikten sonra, askeri minibüsle kışladan ayrıldı. Ev ve bahçelerinde uzman ekipler tarafından mühimmat araması yapılan vatandaşlara ise tutanak imzalatıldı.

SİYASET TEPKİSİ

Bu arada AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan'ın Zonguldak'ta taziyeye gittiği, şehit er Mücahit Coşkun'un babası Şeref Coşkun, cenazede siyaset, provokasyon ve taşkınlık istemediğini vurguladı. Coşkun, "Buraya taziye ziyareti için geleceklerse buyursunlar, yoksa şehitler ölmez gibi sloganlar istemiyoruz. Dua ederek tekbirlerle götürülmesini istiyoruz" dedi. Şehit Onbaşı Emrah Kartal'ın babası Ercan Kartal da "Ateş düştüğü yeri yakar derler, ateş düşmedi ki bizim düğünümüz var. Çocuklarımız şehit olmuş, ateş bunun neresindedir?" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaralı askerlere tatbikat yaptırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN