Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Altan istifa etti

Medya dünyasına Taraf bombası düştü. Gazetenin genel yayın yönetmeni Ahmet Altan ve yardımcısı Yasemin Çongar'ın istifa etti.

Giriş Tarihi: 14.12.2012 14:05
Taraf gazetesinin yazı işleri müdürlerinden, aynı zamanda Dar Kapı köşesini yazan Kurtuluş Tayiz'in Twitter'da duyurduğu habere göre gazetenin genel yayın yönetmeni Ahmet Altan ve yardımcısı Yasemin Çongar, gazeteyle yollarını ayırdı. Tayiz, Altan'ın bugün veda yazısını yazacağını da duyurdu.

Edinilen bilgiye göre; Ahmet Altan dün akşam istifasını gazetenin sahibi Başar Arslan'a sundu.

Bu gelişmenin ardından Yasemin Çongar, bu sabah Taraf ekibini toplayarak Altan'ın istifa ettiğini ve kendisinin de görevi bırakacağını açıkladı.

Bunun üzerine Taraf ekibininin önemli bir kısmı da görevi bırakma kararı aldı. Görevi bırakanlar arasında uzun yıllar Ahmet Altan'la birlikte çalışan Neşe Düzel de var.

Taraf gazetesinin sahibi Başar Arslan, Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Yasemin Çongar ve kurucu ekipte yer alan Neşe Düzel'in istifalarının ardından gazetenin yoluna devam edeceğini açıkladı. T24 internet sitesine konuşan Arslan, "Taraf yoluna devam edecek. Altan ve ekibinin çok büyük katkıları oldu. Yaptıklarıyla demokrasi tarihine geçtiler" dedi.

Başar Arslan, Taraf'taki istifalarla ilgili olarak "Çok önemli işler yaptılar ve yoruldular. Geldiğimiz noktada bir anlayış farkı oluştu" dedi. Arslan, şunları söyledi:

"Taraf'ı lağvetme, kapatma söz konusu değil. Taraf yoluna devam edecek. Çok büyük hizmetleri oldu, çok önemli işler yaptılar. Türk demokrasi tarihine geçtiler. Ama yoruldular, geldiğimiz noktada bir anlayış farkı oluştu. Ahmet Altan'la elbette dostluğumuz sürecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Altan istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN