Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''Hayata Dönüş'' hakimlerine soruşturma

Giriş Tarihi: 4.1.2013 19:00 Güncelleme Tarihi: 4.1.2013 19:01
(HSYK), 'nde, 2000 yılındaki '''' sırasında meydana gelen olaylarla ilgili 267 asker sanığın yargıladığı davaya bakan Üsküdar 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti hakkında soruşturma başlattı.

Davanın müdahil avukatı Güçlü Sevimli, 1 Mart 2012'de, Üsküdar 2. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Melih Osman Çavuşoğlu ile üye hakimler Mehmet Ali Önen ve İhsan Sartık'ın, ''mahkeme heyetinin yargılama kapsamında gerçeği ortaya çıkarmak için hiçbir çaba harcamadığı ve müdahil avukatların davanın başından beri ilettiği hiçbir talebi kabul etmediği için bağımsızlığını kaybettiği, böylece görevlerini kötüye kullandıkları ve ihmal ettikleri'' gerekçesiyle HSYK'ya şikayette bulundu.

Avukat Sevimli, şikayet dilekçesinde davanın 20 Ocak 2012 tarihinde görülen duruşmasında üye hakim Mehmet Ali Önen'in de uyuya kalarak horladığını iddia etti.

Şikayeti değerlendiren HSYK, 3 hakim hakkında soruşturma başlattı. HSYK 3. Dairesi, soruşturmayı yürütmesi için de Üsküdar 1. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Hayri Kaynar'ı görevlendirdi.

Soruşturma kapsamında avukat Güçlü Sevimli'nin ifadesine başvuran Hayri Kaynar, hazırlayacağı dosyayı HSYK'ya gönderecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''Hayata Dönüş'' hakimlerine soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN