Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de yaş düzenlemesi

Milli Savunma Bakanlığı, ve erbaş başvurularında yaş sınırında değişiklik yaptı.

Giriş Tarihi: 5.1.2013 12:42
lik için yapılan müracaatlarda daha önce "26 yaşından gün almamış olmak" koşulu bulunan başvuru sınırı, bugünden itibaren "başvuru yapıldığı yılın ilk günü itibarıyla 25 yaşını bitirmeme" olarak değiştirildi.

Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, sözleşmeli er kaynaklarını; en az ilköğretim veya yurtdışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş ve düzeltilmemiş nüfus kaydına göre mür'caat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olanlar oluşturacak. Daha önce Bakanlık er ve erbaş başvurularında 26 yaşından gün almamış olmakla sınırlıyordu.

SÖZLEŞMELİ ERLERDE ARANACAK NİTELİKLERDE DEĞİŞİKLİK

Yönetmelik ile sözleşmeli erlikte aranacak niteliklerde de değişikliğe gidildi. Buna göre, muvazzaflık hizmeti sırasında veya terhisinden itibaren üç yıl içinde ve müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak şartıyla; Kuvvet Komutanlıkları veya Jandarma Genel Komutanlığı yahut Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından alım için görevlendirilen birimlere müracaat etmek gerekecek. Daha önce muvazzaflık hizmeti sırasında veya terhisinden itibaren üç yıl içinde müracaat etmek ve müracaat tarihinde 26 yaşından gün almamış olmak koşulu bulunuyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözleşmeli Er'de yaş düzenlemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN