Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valiz toplarken öldürülmüşler

Paris'te infaz edilen üç PKK'lı kadının bir yolculuğa hazırlandıkları ortaya çıktı. Olay sonrası büroya giren görgü tanıkları, Fırat Haber Ajansı'na konuştu: Biri sırt üstü, biri yüz üstü diğeri de yana düşmüştü

Giriş Tarihi: 13.1.2013
Fransa'nın başkenti Paris'te katledilen Sakine Cansız (Sara), Fidan Doğan (Rojbin) ve Leyla Söylemez (Ronahi) adlı üç PKK'lının cesetleriyle ilk olarak karşılaşan tanıklar Fırat Haber Ajansı'na konuştu. Görgü tanıklarına göre üç kadın da valiz toplarken hayatlarını kaybettiler. Habere göre, kendisine 9 Ocak 13.30 için Almanya bileti ayarlanan Leyla Söylemez, aynı gün 09.50'de trene binerek Paris'e gitti. Garda saat 11.30'da Fidan Doğan tarafından karşılandı. Saat 13.30'da bir arkadaşları, cinayetlerin yaşandığı Kürdistan Enformasyon Merkezi'ne giderek kapıyı çaldı, ancak kimse açmadı. Doğan ile yakın arkadaş olan bir tanık şöyle anlattı: "Kendisine 18.00- 19.00 arasında mesaj attım ama yanıt gelmedi. 9-10 kez aradım. Büronun bir anahtarı bendeydi. 00.15 sıralarında bir arkadaşla büroya gitmek için çıktık. Ulaştığımızda büroda bir odanın ışığının açık olduğunu gördük. Dış kapının şifresini bildiğimiz için açtık ama ikinci kapı kapalıydı. Binadaki tüm evlerin zillerine bastık tek bir kişi cevap verdi ama hiç yanıt vermeden yüzümüze kapadı. Saat 01.00 sıralarında gelen bir arkadaşımız omzuyla biraz itince kapı açıldı. Sonra birinci kata çıkıp anahtarla kapıyı açtım. İçerde vahşet vardı, katliam vardı."

GÖZÜNDE ŞİŞKİNLİK VARDI
İsmi Y. olarak verilen bir başka tanık ise şöyle anlattı: "İçeri girdiğimde yerde sırt üstü düşmüş Doğan'ın yüzünü gördüm. Dizüstü oturmuş gibiydi. Ağzından kan akmış, yüzü donmuştu. Sakine oturduğu yerden yana düşmüş ve sırtı dolaba dayanmıştı. Muhtemelen valizi hazırlarken vurulmuşlar. Valizdeki eşyalardan bir iki parça halen Sakine'nin dizindeydi. Hiç savunmasız halde vuruldukları anlaşılıyordu Ardından Leyla'yı gördüm. Yüzüstü yatmış, saçları yüzünü kapamıştı. Sakine'nin yumurta kadar bir şişkinlik vardı gözünde. Salonda sehpa ve koltuk dâhil hiçbir şey yerinden oynamamıştı."

ÖLÜM SAATİ AKŞAM MI?

Fırat haber ajansına göre, tanıkların ifadeleri Cansız ile Söylemez'in saat 13.30'a biletlerinin olduğunu, valizlerini hazırlamakta olduklarını, aşağı yukarı 12.00'den itibaren hiçbir telefona cevap vermediklerini gösteriyor. Otopsiye göreyse cinayet 18.00- 19.00 arasında yaşandı. Tanıklar ise ölümlerin saat 11.30 ile 13.30 arasında yaşanmış olabileceğini dile getiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valiz toplarken öldürülmüşler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN