Taziye Kılıçdaroğlu'nu kızdırdı

Hüseyin Aygün'ün Paris'te öldürülen PKK'lının ailesine taziye ziyaretini Çin'de değerlendiren Kılıçdaroğlu "Herkes sorumlu davranmalı. Parti ilkelerine uymalı" dedi

Giriş Tarihi: 15.1.2013
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çin temaslarının Pekin ayağından, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'e "disiplin uyarısı" yaptı. Kılıçdaroğlu, Paris'te PKK'lı Sakine Cansız'ın ailesine taziyeye giden Aygün için, "Herkes sorumlu davranmalı. Partinin ilkelerine uymalı" mesajı gönderdi. Pekin temasları ve gündeme ilişkin basın mansuplarına değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
* AYGÜN'E DİSİPLİN UYARISI: Siyasette herkesin sorumlu davranması lazım. Sorumluluk kavramı, boş bir kavram değil. Bir siyasi parti üyesinin koyulan kural ve ilkelere, disipline özenle uyması lazım. Aygün'le görüşmedim, Ankara'ya dönünce değerlendirme yapacağım.
* DIŞ POLİTİKA BENZEŞMESİ: Tek Çin politikasını, iç işlerine karışmama, toprak bütünlüğüne saygı ve barışçıl dış politikayı desteklediğimizi anlattık. 'Yurtta barış-dünyada barış' ilkesini vurguladık.
* SURİYE'NİN GELECEĞİ: Bizim için önemli olan Esad'ın gitmesi, kalması değil. Suriye'de savaşın sona ermesi ve barış gelmesi önemli.
* UZAY MERKEZİ: Çin uzay teknolojisinin hangi noktalara geldiğini, ilginç bir senaryo içinde anlattılar. Özel elbiselerle merkeze girdik. Yarım gün bize tahsis ettiler.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taziye Kılıçdaroğlu'nu kızdırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN