Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu: Ben halkımın sözcüsüyüm

Giriş Tarihi: 17.1.2013

Başbakan Erdoğan'a Çin'den, "CHP'den ülkenin sorunlarına vakit bulamıyor" yanıtı veren Kılıçdaroğlu, PKK'lıları taziyeye giden Aygün'e "Burası düşünce kuruluşu değil" tepkisi gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı , Başbakan Tayyip Erdoğan'a Çin Halk Cumhuriyeti'nden yanıt verdi. Şangay temasları sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
("Fransa'nın avukatlığı) Eğer beni sözcü olarak tanımlarsa ben mutluyum. Ama Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının, halkımın sözcüsüyüm. Başka bir ülkenin sözcülüğünü yapmak bize yakışmaz.
(CHP'de fikir birliği yok) CHP'yi izlemekten ülkenin sorunlarını izlemeye vakit bulamıyor. Ne kadar uğraşırsa uğraşsın, hiçbir açık bulamayacak. Partimizin kuralları bellidir, ilkeleri bellidir. Sayın Başbakandan benim isteğim, eğer gerçekten bu ülkeye hizmet etmek istiyorsa bıraksın bu kısır çekişmeleri.
(CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK'lıların ailelerini taziye ziyareti) Önce gidip kendisiyle konuşalım. Ama ilk günden beri söylediğim şudur partide disiplin olması çok önemli. Programımız ve ilkelerimiz var, herkes buna uymak zorunda.
(Erdoğan'ın 'gizli ajandası var' sözü) Gizli ajandam neymiş? Ben açamıyorsam kendisi açsın.
(Öğretim üyelerine türban izni) Şu üniversitelerin hali nedir YÖK Başkanı'nın düşünmesi gereken bu. Dolayısıyla bu YÖK Başkanı'ndan da bu ülkeye bir yarar gelmez. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler dün akşam Şangay'da tekne turu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu: Ben halkımın sözcüsüyüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN