Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Halk bizi seviyor

Konda'nın anketine göre AK Parti oylarının yüzde 53.6'ya çıktığını açıklayan Erdoğan, "Bu halk bizi seviyor, onlar için ne yapsak az" dedi. Ankete göre CHP yüzde 21.7; MHP yüzde 12.3; BDP yüzde 7.2

Giriş Tarihi: 18.1.2013
Önceki gün yapılan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına araştırmacı Tarhan Erdem'e ait Konda şirketinin son anketi damga vurdu. Erdoğan'ın, toplantının basına kapalı bölümünde bizzat okuduğu, Aralık 2012'de 28 ilde 2511 kişiyle görüşülerek yapılan araştırmanın sonuçlarına göre bugün seçim olsa AK Parti'ye oy vereceklerin oranı yüzde 53.6 olurken, CHP yüzde 21.7; MHP yüzde 12.3; BDP yüzde 7.2 ve diğer partiler yüzde 5.2'de kaldı. AK Parti'nin her ay 3 şirkete yaptırdığı araştırmaları hatırlatan Erdoğan, "Dikkatinizi çekiyorum, bu araştırma bizim mutad olarak yaptırdığımız araştırma değil. Bizim araştırma yaptırdığımız şirketlerin dışındaki bir firmanın ulaştığı rakamlar bunlar. Burası çok önemli" vurgusu yaptı. Erdoğan bu sonucun milletin AK Parti'ye gösterdiği teveccühün bir yansıması olduğunu belirterek, "Bu halk bizi seviyor. Biz de bu halk için ne yapsak azdır" dedi.

AĞLAMAYIN, İŞ ÇIKARIN

Erdoğan bu vurguyu yaptıktan sonra il başkanlarına "Burada bakıyorum arkadaşlar ağlıyor. Ağlamayı bırakın, son sürat çalışmaya devam edin. Kapı kapı dolaşın, insanların dertlerini dinleyin, çözüm geliştirin. Bu çözümleri bizimle paylaşın, çok iş çıkarın" talimatı verdi.

KÖŞK'E ÇIKTI
Çankaya Köşkü'nde dün devlet günü trafiği yaşandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, haftalık olağan görüşmeler kapsamında önce MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ardından da Başbakan Tayyip Erdoğan'ı kabul etti. Fidan'la olan görüşme yaklaşık bir saat 15 dakika sürerken, Erdoğan ise Köşk'te 35 dakika kaldı. Görüşmelerde İmralı müzakereleriyle, Paris'teki 3 PKK'lı kadının öldürülmesine ilişkin detayların konuşulduğu belirtiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Halk bizi seviyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN