Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'O hasta, üzerine yıkılmıştır'

Paris'te PKK'lı 3 kadının öldürülmesiyle ilgili olarak tutuklanan Ömer Güney'in Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Polatpaşa köyündeki hemşerileri olayın şaşkınlığını yaşıyor. Ömer Güney'in köylüleri, 5 yaşındayken köylerinden ayrılan o 'çocuğun' böyle bir olaya karışmasına inanamadıklarını söyledi.

BEYNİNDE TÜMÖR VAR
Ömer Güney'in babası İsmet Güney'in kuzeni olan Orhan Güney, yeğeninin sara hastası olduğunu, beyninde tümör bulunduğunu öne sürerek "Ömer'in hasta olduğunu ve hastalığı nedeniyle 1 saat öncesini hatırlamadığını biliyoruz. Bu olayı yapanlar Ömer'in hastalığını bildikleri için suçu onun üzerine atmak istediler. Bizim köyümüzde PKK ile bağlantılı hiç kimse bu güne kadar olmadı, olmaz da" dedi.

AİLESİ ÜLKÜCÜ

Köyün muhtarı Muhammet Ahmet Öztürk de "Ailesinde sicili bozuk hiç kimse yoktu. Ömer yapmamıştır ama yaptıysa bile kandırılmıştır, beyni yıkanmıştır" dedi. Ailenin aktif görev almasa da ülkücü olarak bilindiğini vurgulayan Öztürk, "Biz olayın Ömer Güney'in üzerine yıkılmaya çalışıldığını düşünüyoruz" diye konuştu.

KÖYDE KÜRT YOK
Merke ze 90 kilometre uzaklıkta, 14 hane 50 nüfus bulunan ve eski adı Tuzla olan köy, Kıbrıs Barış Harekâtı'nda görev alan aynı köylü Korgeneral Osman Fazıl Polat Paşa'dan dolayı Polatpaşa adını almış. Köyde Kürt kökenli hiç kimse yok. Öğrenim düzeyi yüksek. Yıllar önce köyden ayrılan Güney ailesinin evi de harabe halde.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'O hasta, üzerine yıkılmıştır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN