Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hayatını kaybetti

Eski Ulaştırma Bakanı ve eski İstanbul Emniyet Müdürü , tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Giriş Tarihi: 2.2.2013 13:16 Güncelleme Tarihi: 2.2.2013 16:33
Necdet Menzir, solunum yetmezliğine bağlı rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık 5 aydır tedavi gördüğü International Hospital'da hayatını kaybetti.

Bursa'da 1945 yılında doğan Menzir, Ankara Polis Akademisi'ni bitirdi. Ordu, Denizli, Diyarbakır ve Olağanüstü Hal Bölge, Kocaeli ve İstanbul emniyet müdürlükleri yapan Menzir, 20. Dönem'de Doğru Yol Partisi'nden İstanbul milletvekili seçildi.

NECDET MENZİR KİMDİR?

1945 yılında Bursa'da doğan Necdet Menzir, Ankara Polis Akademisi'ni bitirdi. Ordu, Denizli, Diyarbakır ve Olağanüstü Hal Bölge, Kocaeli ve İstanbul'da Emniyet Müdürlüğü yaptı. 20. Dönem İstanbul Milletvekili seçilen Menzir, 1997-1998 yıllarında Ulaştırma Bakanlığı görevinde de bulundu. Menzir evli ve 2 çocuk babasıydı.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

International Hospital, eski Ulaştırma Bakanı ve Emniyet Müdürü Necdet Menzil'in vefatı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada Necdet Menzir'in 11 Eylül 2012 tarihinde hastanenin acil servisine solunum yetmezliği ve kalp durması tanılarıyla başvurduğu belirtilerek, 'Yapılan tıbbi müdahale ile kalp tekrar çalıştırılmış, ardından hastanemizin yoğun bakım servisine alınarak yaklaşık 4 aylık bir süreyle takip ve tedavisi sürdürülmüştür. 02.02.2013 tarihinde saat 11.00 civarında tekrar kalp durması gerçekleşmiş olup, yapılan tüm müdahalelere rağmen yanıt alınamamış ve saat 12.02'de vefat etmiştir' denildi. Açıklamada Menzir için yarın Fatih Camii'nde ikindi namazını müteakip cenaze töreni düzenleneceği ifade edildi.

Öte yandan Menzir'in kızı Zuhal Üreten ve damadı Orhan Üreten hastaneden ayrıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu aracılığıyla aileye taziye dileklerini ilettiği öğrenildi.

VALİ MUTLU'DAN NECDET MENZİR'İN ÖLÜMÜNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Ulaştırma Bakanlarından Necdet Menzir'in ölümüne ilişkin, 'Karaciğer değişikliği yapılmıştı ve başka bir rahatsızlıktan dolayı da problemleri mevcuttu. Ağır bir rahatsızlığı uzun bir süredir çekiyordu' dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Ulaştırma Bakanlarından Necdet Menzir'in ailesine taziye ziyaretinde bulunmak üzere International Hastanesi'ne geldi. Hastaneye girişi sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Mutlu, Menzir'in uzun süredir rahatsızlığı olduğu belirterek, 'Uzun bir süredir yoğun rahatsızlığı devam eden sayın bakanımız hakkı rahmetine kavuştu, mekanı cennet olsun. Muhterem ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim. Her fani ölümü tadacak ama netice itibariyle sevilenlerin kaybı sevenleri açısından bir acıdır. O nedenle bütün sevenlerine bir kez daha başsağlığı diliyorum. Ülkemize muhtelif yerlerde görevler yapmış emniyet teşkilatında hizmet vermiş bakan olarak ülkeye hizmet vermiş değerli bir büyüğümüz. Ailesine taziyede bulunmak amacıyla bizde hastaneye geldik. Rahatsızlığı karaciğer değişikliği yapılmıştı ve başka bir rahatsızlıktan dolayı da problemleri mevcuttu. Ağır bir rahatsızlığı uzun bir süredir çekiyordu' dedi. Öte yandan Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın'ın hastaneden çıktığı sırada Necdet Menzir'in kızının ağlayarak hastaneye girdiği görüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Necdet Menzir hayatını kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN