TSK'dan "istifa" açıklaması

, medyada yer alana istifa leriyle ilgili açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 6.2.2013 17:02 Güncelleme Tarihi: 13.2.2013 09:15

, medyada yer alan 110 savaş uçağı pilotunun istifa ettiğini iddia eden lerle ilgili "İstifalar doğal bir hak olup, emir komuta zafiyeti olduğu gerçek değildir." açıklamasında bulundu.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yer alan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ayrılan personel sayılarından yola çıkılarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde emir komuta zafiyeti bulunduğu iddialarına yer verildiğinin üzüntüyle görüldüğü belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde, istekle istifa/emekliliğin Ocak-Şubat aylarında gerçekleştiği belirtilen açıklamada, "Kendi isteğiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılacak personelin işlemleri devam etmektedir. İşlemler tamamlandıktan sonra kamuoyuna bilgi sunulacaktır" denildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin dinamik ve kurumsal yapısı nedeniyle, ayrılan her personelin yerine, aynı ehliyette başka bir personelin görevlendirildiği ve istifa/emekliliğin doğal, kişisel bir hak olduğunun unutulmaması gerektiğine dikkat çekilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Türk Silahlı Kuvvetleri personeli, kendisine verilen her türlü kutsal vatan görevini başarı ile yerine getirme azim ve gayreti içindedir. Türk Silahlı Kuvvetlerinde emir komuta zafiyeti olduğu iddiası gerçek dışı olup; bu iddia, h'len kendilerine tevdi edilen kutsal vatan hizmetini, vatan-millet-bayrak sevgisiyle önemli ölçüde özveri ve fedak'rlıkla yerine getiren personelimize karşı yapılan büyük bir haksızlık olarak değerlendirilmektedir.

Gündem yaratarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine zarar verebileceğini düşünenler, büyük bir yanılgı içindedirler. Yıkıcı mahiyet taşıyan söylem ve yayınların, Devletimizin gücüne ve itibarına önemli ölçüde zararlar verebileceği daima göz önünde tutulmalı ve Türk Silahlı Kuvvetleri üzerinden yapılacak bu tür girişimlerin ülkemize yönelik en büyük kötülük olabileceği dikkate alınmalıdır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'dan "istifa" açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN