Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"CHP olduğu sürece başkanlık sistemi Meclis'ten geçmez"

Giriş Tarihi: 13.2.2013
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Meclis grup toplantısında "Rejimi değiştirmek için vereceğiniz önerge CHP olduğu sürece Meclis'ten geçemez" dedi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
CİLVEGÖZÜ: CHP milletvekilleri Cilvegözü'ndeki kameraların patlamaya ilişkin kayıtlarını 'gizlilik kararı' gerekçesiyle izleyemedi. Neden göstermiyorsunuz o kayıtları? Suriye politikasında Türkiye'yi batağa sürüklediler. Orada bir bomba patladıysa bunun sorumluluğu senin sırtındadır.
ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU: Birden bire bir itiraz; 'Efendim ya Mart ayı sonuna kadar bitirirsiniz, bitirmezseniz kendi anayasamızı vereceğiz'. Şantajla bir ülkenin anayasası değişmez.

'REDDEDİYORUM'
Öte yandan Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Meclis grup toplantısında parti içi birlik çağrısı yaparak "1 Mart Tezkeresi'nin 10 yıllık süresi doluyor. CHP neden tezkereye karşı çıktığını anlatmalı" dedi. Baykal daha sonra "Ulusalcılar, yenilikçiler var sözlerini reddediyorum. Bütün CHP'liler ve milletvekilleri hem ulusalcı, hem de yenilikçidir. Ulusalcı olmadan CHP'li olunmaz"diye konuştu. Toplantının kapalı bölümünün ayrıntıları, Baykal'a yakın milletvekilleri tarafından kayıt altına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"CHP olduğu sürece başkanlık sistemi Meclis'ten geçmez"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN