Türkiye'nin en iyi haber sitesi

heyeti 'ya gitti

Giriş Tarihi: 23.2.2013 09:39 Güncelleme Tarihi: 26.2.2013 09:12

Grup Başkanvekili , İstanbul Milletvekili ve Diyarbakır Milletvekili 'dan oluşan heyet, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait tekne ile Adası'na hareket etti.

Terör örgütü elebaşı ile görüşecek BDP heyeti, İmralı Adası'na gitti. Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'dan oluşan BDP heyeti, Adası'na hareket edecekleri Ataköy'e, Buldan'a tahsis edilen TBMM'ye ait kırmızı ''030'' plakalı araçla geldi.

Heyet üyeleri, kendilerini İmralı Adası'na götürecek olan tekneye doğru yürürken gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINHeyette bulunan 'in elinde taşıdığı poşetteki kitaplar ise dikkat çekti. İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, gazetecilerin soruları üzerine, herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirterek, ''Dönüşte inşallah'' ifadesini kullandı. Önder, dönüş saatinin ise belli olmadığını söyledi.

Heyet, daha sonra terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmek için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait ''Emniyet-4'' isimli tekneyle İmralı Adası'na hareket etti.

TESPİH VE KALEM

Star'ın ine göre, , Abdullah Öcalan'a bir kalem ve "mütevazi" bir tespih aldığını söylemişti. Pervin Buldan, kalemi, Nişantaşı'ndaki eski bir kırtasiye mağazasından aldı. Pervin Buldan, hediyesinin bulunduğu dolmakalemleri ile tanınan kırtasiye dükkanının karton poşeti ile kendilerini İmralı'ya götürecek olan Kıyı Emniyeti'ne ait KEGM 4 adlı teknesine bildi. Sırrı Süreyya Önder ise Öcalan'a AB üyesi ülkelerin anayasalarını karşılaştırmalı olarak ele alan bir kitap ile Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun raporunu verecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BDP heyeti İmralı'ya gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN