Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Her ülkeye gidebilirler'

Giriş Tarihi: 27.2.2013

Başbakan Tayyip Erdoğan, çözüm sürecinde olumlu gelişmeler olduğunu söyledi. Erdoğan, Medeniyetler İttifakı Zirvesi'ne katılmak üzere Viyana'ya giderken Esenboğa'da şu mesajları verdi:
(İmralı'dan gelen mektubun içeriğine ilişkin soruya)
Bizim temel ilkelerimiz, esaslarımız belli. Bu açıkladığımız esaslarla, ilkelerle, bu konular örtüşüp, uyuşuyorsa demek ki olumlu gelişmeler var demektir.
Hiçbir dönemde verilmemiş olan imkanları son 10 sene içerisinde kültürel, alt, üst yapı olarak bu iktidar verdi. Aynı şekilde dini azınlıklar noktasında da hepsine eşit mesafede durduk. Biz aslında Avrupa'ya, Batı'ya örneğiz. Onlar böyle bir şey yapmıyor.
(PKK'nın sınır dışına çıkması ve silah bırakma çağrısına ilişkin soruya)
Silahları bırakıp ülkemizi terk etmek isterlerse dünyada gidecek yerleri çoktur. Komşu ülkelere gidebilirler, başka ülkelere gidebilirler. Ama artık milletimiz bize diyor ki ne olur anaların gözyaşları dinsin, şu akan kan dursun ve biz bunun için bir katkı çağrısında bulunduk. Bunun için de elimizden gelen her şeyi, bütün riskleri sırtlanarak bu adımları attık. Her şeye rağmen bu adımları attık ve bundan sonra da atmaya devam edeceğiz. Yeter ki milli birliğimiz ve kardeşliğimiz bu ülkede egemen olsun.
(Selahattin Demirtaş'ın sözlerinin hatırlatılması üzerine)
Sayın Demirtaş, bir şeyi iyi öğrenmesi lazım. Bu ülkede iki eşit halk diye bir tespit yaparsanız bu ayrımcılıktır. Et-tırnak dediğiniz zaman bu gönüllerin, 76 milyonun birbiri ile kaynaşmasıdır. Etle tırnak gibi olmak ideal olandır. Ama bunlar iki eşit halk dediğin zaman kantara çıkartıyorlar, kantar tutmayabilir. Bu yanlış bir tespittir.
(Kılıçdaroğlu'nun 'tutsak' ifadesine yönelik eleştirilerinin hatırlatılması üzerine)
Türkiye Cumhuriyeti'nin cezaevlerinde tutsak olmaz, tutuklu olur. Karakollarında da gözaltı olur. Herhalde bunu öğrenmiştir.

Erdoğan'ı Viyana'da kalacağı otelin önünde kalabalık bir grup Türk vatandaşı Türk bayrakları ile karşıladı. Ellerinde AK Parti bayrağı olan grup, Erdoğan'ın yaş gününü kutladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Her ülkeye gidebilirler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN