Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'u kana bulayacaklardı

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyonda, eylem hazırlığındaki 11 üyesi 22 kilo A-4 patlayıcıyla yakalandı. Zanlıların, , ve kiliselere saldırı hazırlığında oldukları öğrenildi.

Giriş Tarihi: 28.2.2013 09:58 Güncelleme Tarihi: 28.2.2013 10:07
Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü istihbarat birimleri, 2 yıl önce yurda giren bir üyesini takibe aldı. Çorlu'ya gelen terör örgütü üyesini 2 yıl boyunca izleyen polis ekipleri, örgütün Çorlu ve İstanbul'un Büyükçekmece ilçelerindeki hücre evlerini tespit etti.
Örgüt üyelerinin 10 gün önce yüklü miktarda patlayıcı madde temin ettiğini belirleyen polis ekipleri, operasyon için düğmeye bastı. Özel harekat birimleri şafak vakti Çorlu'da 9 eve İstanbul Büyükçekmece'de ise 2 hücre eve baskın yaptı. Çorlu'da 7, İstanbul'da ise 4 kişi gözaltına alındı. Polisin evlerde yaptığı aramada 22 kilo A-4 patlayıcı 5 tüfek, 5 tabanca, çok sayıda bilgisayar, uzaktan kumandalı patlayıcı düzenekleri, haritalar ve krokiler çıktı.

El Kaide üyesi teröristlerin İstanbul Büyükçekmece'deki evin bulunduğu sokağın giriş ve çıkışlarına kamera sistemi kurdukları ve evdeki televizyona bağladıkları cihazlarla sokağı izledikleri ortaya çıktı.

KROKİLER DEHŞETE DÜŞÜRDÜ

Örgütün 10 gün önce çok miktarda patlayıcı madde temin etmesinin ardından düğmeye basan polisler, evde yaptığı baskınlarda çok sayıda krokiyi ve fotoğrafları ele geçirdi. Krokilerde İstanbul , Balat'ta bulunan bir sinagog ve bir kilisenin krokileri ile fotoğrafları yer aldığı öğrenildi.

AMERİKAN BÜYÜKELÇİĞİ ÖNÜNDE KEŞİF YAPMIŞLAR

Örgüt üyelerinin, krokilerde işaretlediği İstanbul Amerikan Büyükelçiliği, ve kiliselerde keşif yaptığı ve fotoğraflar çektikleri öğrenildi. Örgütün bir hafta içinde Amerikan Büyükelçiliği önünde sansasyonel bir eyleme hazırlandığı bildirildi. Zanlıların evlerdeki aramalarda likit patlayıcılarla güçlendirilmiş uzaktan kumandalı 22 kilo A4 patlayıcı ele geçirildi.

Örgüt üyelerinin Çorlu ilçesinde arazide tüfeklerle atış talimi yaptığı öğrenildi. Örgüte katılan genç üyelere açık arazide gerilla tarzı tüfek talim eğitimi verildiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'u kana bulayacaklardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN