için son dakika haberi

Giriş Tarihi: 2.3.2013 13:54

öldü iddiası sonrası Sağlık Bakanı’ndan açıklama geldi.

vefat etti şeklinde yayılan haber Türkiye'yi yasa boğdu. , Memorial Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavisi devam eden Müslüm Gürses'i ziyaret etti.

Müezzinoğlu, ziyaretin ardından hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, hastane ve hekimlerin hep beraber ekip halinde değerli sanatçıya her türlü tıbbi desteği verdiğini söyledi.

Mehmet Müezzinoğlu, ''Onun dışında biz de yapılabilecek ne varsa yapmak adına, ekibe destek olmak için yanlarındayız. Bir taraftan ekip çalışacak, bir taraftan da biz dua edeceğiz'' dedi.

Sanatçının şu anda nefes alıp verebildiğini kaydeden Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

''Milletimizden ve sevenlerinden, değerli sanatçımıza dua etmelerini ve sabırla beklemelerini istiyoruz. İnşallah daha güzel olur, daha iyi olur, temennimiz o. Çok iyi bir ekip var, devamlı takip eden dinamik bir yapı var, yapılabilecek ne varsa yapabilen, bugün dünya çapında imkanları buraya taşıyan bir anlayış var. Ama neticede tıp bir noktaya kadar geliyor. Şu anda tıbben yapılabileceklerin azamisi yapılıyor, diğer taraftan da manevi olarak dua etmeye devam ediyoruz. Ben yakınlarına, sevenlerine, milletimize sabır diliyorum.''
Müezzinoğlu, bir gazetecinin, sabah saatlerinde sosyal medyada Müslüm Gürses ile ilgili verilen mesaja ilişkin sorusu üzerine, ''Bizim teknik ekibimizin bir hatası olmuş. Ben Kırklareli'ndeydim. Onu hemen telafi ettik. Ben bu anlamda ömrüne bereket olsun diye temennide bulunmak istiyorum. Bazen böyle teknik hatalar olabiliyor. İnşallah ömrüne bereket olur'' şeklinde konuştu.MÜSLÜM GÜRSES İÇİN O NE DEDİ?
Hastanede bulunan sanatçı Orhan Gencebay da Bakan Müezzinoğlu'nun her şeyi çok güzel ifade ettiğini söyledi.
Gencebay, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Burada gereken her türlü ihtimam, ilgi, her türlü teknik hepsi en üst düzeyde yapılıyor. Artık işimiz duaya kaldı. Şu anda iyi diyemiyoruz ama yaşıyor kendisi, beyin ölümü gerçekleşmemiştir. İnşallah iyi olacak ümidini taşıyoruz. Biraz evvel ekrandan gördüm kendisini, yoğun bakıma girilmiyor biliyorsunuz. Nefes alıp veriyordu gayet iyi bir şekilde. Fakat kendinde değildi tabii ki. Şu anki durumu bu. Yarına Allah kerimdir. İnşallah iyi olacak temennisiyle dualarımızı eksik etmeyelim.''
Bir gazetecinin, ''Sizin de üzüntüden tansiyon problemi yaşadığınızı duyduk'' şeklindeki ifadesi üzerine Gencebay, ''Bu olaylar tabii ki insanı üzüyor ve etkiliyor. Etkilememesi mümkün değil, senelerden beri çok sevdiğim bir kardeşim. Üstelik şu son zamanlarda sanat camiamızdan bir hayli kayıplarımız oldu. İnşallah onu kaybetmeyiz diye temenni ediyoruz, dua ediyoruz. Heyecanlanıyor insan tabii, üzülüyor, üzülmemek mümkün değil'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müslüm Gürses için son dakika haberi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN