Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan, Müslüm Gürses'e şarkısıyla veda etti

Müslüm Gürses'in vefatı Başbakan Erdoğan'ı da üzdü. Erdoğan, Gürses'in hem kendi nesillerini hem de genç nesli derinden etkileyen, şarkılarıyla sevginin, kardeşliğin ve dayanışmanın şiirini yazmış değerli bir sanatçı olduğunu bildirdi.

Giriş Tarihi: 4.3.2013 12:17 Güncelleme Tarihi: 4.3.2013 12:30
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Müslüm Gürses'e Allah'tan rahmet dilediğini söyledi. Erdoğan, "Allah taksiratını hasenata tebdil etsin. Ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum." dedi.

Başbakan Erdoğan, dün Balıkesir'de STK temsilcileri ile kahvaltıda buluştu. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, "Aylardır yoğun bakımda bir mücadele içinde olan değerli sanatçımız, hem bizim neslimizi hem genç nesli derinden etkilemiş, şarkılarıyla adeta sevginin, kardeşliğin, dayanışmanın şiirini yazmış Müslüm Gürses kardeşimizi bu sabah 08: 30'da Hak'ka uğurladık. Allah taksiratını hasenata tebdil etsin. Ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

İŞTE O ANLARBir şarkısında bütün Türkiye'ye bütün insanlığa şu mesajı vermişti; 'Sev bütün insanları, say bütün insanları, kin gütme unut geçmişte olanları. Dürüst ol, insancıl ol düşün öbür dünyayı. Bir karıncayı bile incitme sakın evlat. Geçmişten geleceği yaratılmış ne varsa unutma ki hepsinin de bir sahibi var. Kul kaderini yaşar bahtına ne çıkarsa, düşmez kalkmaz bir Allah unutma sakın evlat.'

Müslüm Gürses'i bir usta olarak, gençliğin 'baba' diye iltifat ettiği bir usta olarak tekrar rahmetle yad ediyorum. Değerli kardeşlerim hepimiz faniyiz. Geldik gidiyoruz, Kim nerede, ne zaman, nasıl hangi şartlarda ebediyete intikal edecek onu bilemeyiz. Onun içinde her an ölecekmiş gibi ebedi aleme bir hazırlığın içinde olmamız lazım. Tabi hiç ölmeyecekmiş gibi de bu dünyada gayretimizi sürdürmemiz lazım." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan, Müslüm Gürses'e şarkısıyla veda etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN