Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ürdün Kralı 2. Abdullah, Ankara'ya geldi

Giriş Tarihi: 5.3.2013 12:35 Güncelleme Tarihi: 5.3.2013 15:23

Ürdün Kralı 2. Abdullah, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi.

Kral Abdullah, eşi Rania Abdullah ve beraberindekileri taşıyan uçak, saat 11.00'de Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi.

Ürdün Kralı 2. Abdullah'ı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve öteki ilgililer karşıladı. Abdullah, havalimanındaki tören mangasını Türkçe "Merhaba asker" diyerek selamladı.

ANITKABİR'DE SAYGI DURUŞU SIRASINDA DUYGULANARAK AĞLADI

Ürdün Kralı 2. Abdullah İbn Al Hussein, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Ankara'da Anıtkabir'i ziyaret etti.

Ürdün Kralı 2. Abdullah İbn Al Hussein, eşi Rania Abdullah ve beraberindeki heyetin Anıtkabir ziyareti Aslanlı Yol'daki yürüyüşle başladı. Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulunan Kral 2. Abdullah, saygı duruşu sırasında duygulanarak ağladı. Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektiren Kral 2. Abdullah, ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Ürdün Kralı 2. Abdullah'a Maliye Bakanı Mehmet Şimşek eşlik etti.

İŞTE O ANLARHAYRÜNNİSA GÜL'DEN KRALİÇE RANİA ONURUNA ÖĞLE YEMEĞİ

Ürdün Haşimi Krallığı Kralı II. Abdullah İbn El Hüseyin'in Çankaya köşkü'ne yaptığı ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, Kraliçe Rania onuruna, Çankaya Köşkü Osmanlı Salonu'nda öğle yemeği verdi.

Ürdün Haşimi Krallığı Kralı II. Abdullah İbn El Hüseyin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak Türkiye'ye resmî bir ziyarette bulunuyor.
Cumhurbaşkanı Gül, Kral II. Abdullah'ı Çankaya Köşkü'nde törenle karşıladı. Karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Kral II. Abdullah ve eşi Kraliçe Rania El Abdullah ile bir süre görüştü. Daha sonra Cumhurbaşkanı Gül ve Kral II. Abdullah heyetler arası görüşmelere geçtiler.

Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın yarın Türkiye'den ayrılması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ürdün Kralı 2. Abdullah, Ankara'ya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN