'Sızdıranı en kısa sürede açıklarız'

Giriş Tarihi: 6.3.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, İmralı tutanaklarının basına sızması nedeniyle yaptığı "batsın böyle gazetecilik" sözlerine gelen eleştirilere, "Sınırsız özgürlük olamaz" yanıtı verirken, tutanakları sızdıranları kısa zamanda açıklayabileceklerini söyledi. Erdoğan'ın mesajları şöyle oldu:
Şu anda dolaşan belgelerin, kimler tarafından nasıl sızdırıldığını, ne olduğunu, öyle zannediyorum ki kısa zaman içinde ortaya koyar, onu da açıklarız. Kimin ne söylediğine değil, bizim ne söylediğimize, bizim ne yaptığımıza, ne yapacağıma bakın. Kimse bu gayri milli yayıncılığı eleştirmiyor, sabotajın üzerine gitmiyor. Köşelerinden o bildik yazarlar, bize basın özgürlüğü dersi vermeye kalkıyor. Sınırsız bir özgürlük olamaz. Medya nasıl kendine göre bir özgürlük alanı ilan ediyorsa, milli çıkarları çiğneyerek yayın yapacak kadar, özgürlüğü suistimal edecek kadar özgürse; biz de hissiyatımızı açıklamak konusunda en az onlar kadar özgürüz. Biz eleştirimizi açık açık dile getiririz.
CHP ve MHP, terör örgütünün siyaset üzerinde etkili olmasına zemin hazırladı, bunun fırsatını altın tepsi üzerinde sundu. Onlar sabote etmeye çalışsın, biz kanı durdurmak için kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte biz son sözü söyleyinceye ve son noktayı koyuncaya kadar, ortada dolaşan her belge, dedikodudan, ham hayalden öteye geçmez. Lütfen bu süreç içerisinde konuşmayın. Çünkü sürecin söylem birliği içinde yürümesi lazım. Önüne gelen konuşmaya kalkarsa, birisi baltaya, taşa vurduğunda, bu çözüm sürecini, kristali kırarız...
Bu millet söyleyeceğini savaş meydanında söyler. Eğer intikam, kin gütmek diye bir şey varsa Mehmetçik savaş meydanında zaferini kazanır, sonra o defteri tamamen kapatır. Şehit aileleri, gazilerimiz asla tereddüt içinde olmasın. Bizim şehitlerimiz hangi yoldaysa biz de o yoldayız. Bizim gazilerimiz düşmanlarına nasıl davrandıysa biz de aynen o şekilde davranacağız.
Biz yenilginin jargonuyla konuşan bir millet değiliz. Biz MHP ve CHP Genel Başkanı gibi ürkek ve küçük Türkiye'yi tanımadık ve tanımıyoruz. Bizim muhayyilemizdeki Türkiye, çok büyük bir Türkiye'dir.
CHP ve MHP, bu çözüm sürecini sorumsuzca bir boyun eğme, taviz, geri adım gibi lanse etmenin peşinde. MHP ve CHP'nin bu tavrı milli bir tavır değildir. Kanı ve gözyaşını durdurmaya yönelik bir tavır asla değildir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Yalan söyleyenden Başbakan olmaz' diyor. Bunun için de Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkede Başbakan olamadı, olamayacak.
(Kadına şiddet) Kadına el kaldırmak bazılarının töre adı altında ifade ettiği gibi, erkeklik değil kahramanlık değil o korkaklıktır, acziyettir, insafsızlıktır, vicdansızlıktır.
(Arabesk tartışması) Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur tek tipçiliğe karşı itiraz olarak ortaya çıktılar. Halkın diliyle müzik yaptılar... Onun müzik olmadığını, bize yakışmadığını söylediler. Ahmet Kaya'ya yapılanları unutmayın. Salondan zor kaçırıldı Ahmet Kaya. Ama aynı Ahmet Kaya, beni Pınarhisar'a uğurlayanlardan biriydi. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama halkın tercihine saygı duymak zorundasınız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sızdıranı en kısa sürede açıklarız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN