Kadınlara seslendi: 'Kana son' deyin

"Beyaz bir sayfa açtık" diyen Başbakan Erdoğan, annelere "Kadınlar dur derse bu terör biter" dedi. Erdoğan, tüm annelerden "Evlatlarınızı terörün elinden çekip alın" isteğinde bulundu

Giriş Tarihi: 7.3.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, Türk Metal Sendikası'nın 18'inci Kadın İşçiler Büyük Kurultayı'nda annelere "Kadınlar dur derse, bu terör biter" mesajı gönderdi ve "Annelerden bir adım bekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin yürekli kadınlarının bir adım öne çıkıp 'kana, gözyaşına, acıya son' demelerini bekliyoruz" diye ekledi. Afrika'dan Filistin'e tüm mağdur kadınlara selam gönderen ve şehit annelerinin ellerini öptüğünü söyleyen Erdoğan'ın mesajları şöyle oldu:
Bu can bu bedende olduğu müddetçe terörü bitirmekiçin mücadele edeceğiz. Tahriklere, sabotajlara, engellere rağmen tüm kadınlar, tüm çocuklar için bu çabayı sürdüreceğiz.
Biz artık asker yolu gözleyen, gözünü dağlara dikmiş anneler istemiyoruz. İstiyoruz ki anneler asker yolunu, dağ yolunu değil, okul yolunu gözlesin. Kuzeyde ya da güneyde tüm kadınlardan çok rica ediyorum. Ne olur bu süreçte hayır dualarınızı bizden eksik etmeyin.
Bir çözüm sürecinin içindeyiz. Eğer bu ülkenin tüm kadınları teröre 'dur' derse bu terör biter. Eğer bu ülkenin tüm kadınları tek yürek halinde 'evlat acısına son' derlerse bu acı haberler biter. Anneler evlatlarını terörün elinden çekip alırsa, bu kan bu gözyaşı biter. Annelerin ağladığı, kadınların acı çektiği hiçbir ülke mutlu ve müreffeh bir ülke olamaz.
Annelerden, kadınlardan bir adım bekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin yürekli kadınlarının bir adım öne çıkıp 'kana, gözyaşına, acıya son' demelerini bekliyoruz. Birileri çıkıyor, 'milliyetçiyim' diyerek, birileri 'ulusalcıyım' diyerek topluma kaygı pompalıyor. Türkiye bölünecek, parçalanacak diye etrafa korku salan korkaklara ve komploculara inat ecdadımız gibi cesur olacak, cesaretle geleceğe yürüyeceğiz. Ülkenin ayağından prangaları sökecek, inşallah özgüven içinde bu ülkeyi dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri konumuna yükselteceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlara seslendi: 'Kana son' deyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN