Tecavüz yalanından sigorta oyunu çıktı

Giriş Tarihi: 8.3.2013

Türkiye'de tatil yapan 5 kadın ülkelerine dönünce "Tecavüze uğradık" diyerek şikâyette bulundu. Türk polisi, kadın turistlerin özel sigortadan para alabilmek için bu yalanı söylediğini ortaya çıkardı

Türkiye'ye tatile gelen ve ülkelerine döndüklerinde "Bize tecavüz edildi" diyerek şikayetçi olan kadın turistlerin yalanını emniyet ortaya çıkardı. Polisin yürüttüğü soruşturmada tecavüz iddiasında bulunan bazı kadınların geldikleri şehirlerde erkeklerle kendi istekleriyle beraber olduğu ve bu iftirayı özel sigortadan yararlanmak için attıkları anlaşıldı. 2011-2012 arasında Antalya ve Muğla'da tatil yapan İngiliz, Finlandiya, Rus ve İzlanda uyruklu 5 kadın turist ülkelerine döndükten 3 ay sonra emniyete başvurup akıllara durgunluk veren bir iddiayla şikayetçi oldular. Kadınlar tatil için geldikleri Türkiye'de isimlerini ve adreslerini verdikleri bazı kişilerin tecavüzüne uğradıklarını öne sürdü. İlgili ülkeler Türk erkeklerinden şikayetçi olan yabancı kadınların başvurusunu işleme koydu. Finlandiya, Rusya, İngiltere ve İzlanda polisi şikayetlerin araştırılması için Türk İnterpolü'ne bildirdi. Antalya ve Muğla Emniyet Müdürlükleri kadın turistlerin "Bize tecavüz ettiler" dediği kişilerin ifadesine başvurdu.

GÖNÜLLÜ BİRLİKTELİK

Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol- Sirene Dairesi koordinesinde yürütülen soruşturmalarda tatilden aylar sonra yapılan şikayetler gerçek dışı çıktı. Türk polisi, tecavüz iddialarının asılsız olduğunu tespit etti. Antalya ve Muğla'da ifadesi alınan kişiler "Onunla tatil sırasında tanıştık. Birlikte yiyip, içip eğlendik. Tanıklarımız var. Kendi rızası ile onunla ilişkiye girdik" ifadesini kullandı. Savcılıklar yapılan tahkikat sonrası şikâyetlerin gerçek dışı olduğu kanaatine varınca soruşturma açmaya gerek duymadı. İfadesi alınan Türk vatandaşları serbest bırakıldı. Türk polisince yürütülen soruşturmalarda tecavüz iddialarının "asılsız" olduğu ve kadın turistlerin özel sigortadan para alabilmek adına Türkiye'ye iftira attığı ortaya çıktı. Konu ilgili ülkelerin İnterpol'lerine bildirdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tecavüz yalanından sigorta oyunu çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN