'Gönüller konuşsun'

Giriş Tarihi: 9.3.2013

Siirt'te kadınlara çözüm sürecini anlatan Erdoğan, "Bedeli baldıran da olsa sizin için çırpınıyoruz" dedi

Siirt'te dolayısıyla düzenlenen "Kadının Emeği Türkiye'nin Yeni Ekonomik Dinamiği" töreninde konuşan , "Silahların değil artık gönüllerin konuşması gerekir" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:
Kadınların hak mücadelesini bir insanlık mücadelesi olarak görüyoruz. Eğer kadın mutluysa toplum mutludur. Zaman zaman bazı emniyet görevlilerinin, kadınlara yönelik şiddet uygulamalarına şahit oluyoruz. Bu konuların takipçisiyiz. Töre adına altında, hiç kimse kadına yönelik cinayetleri, kadına yönelik şiddeti mazur gösteremez. Bizim medeniyetimizde böyle töreler olamaz. Önce kadınlar bu şiddete "dur" demeli.
Bu yolun bir çıkmaz sokak olduğunu artık sizler de daha güçlü şekilde dile getirin diyorum. Evlatlarımızı elimizden alan, yavrularınızı ölmeye ve öldürmeye gönderen bu şebekeye karşı lütfen siz de sesinizi yükseltin. Biz, sizler için özellikle çırpınıyoruz, bedeli baldıran zehiri de olsa içmeyi göze alarak çırpınıyoruz.
Silahların değil artık gönüllerin, fikirlerin, siyasetin konuşması gerekir. Eğer fikirlerine güveniyorlarsa silahları ayaklarının altına alsınlar. Erdoğan, Kurtalan ilçesinde toplu açılış töreninde ise şöyle seslendi:
Aramıza nifak tohumları atmak isteyenlere, ekmek isteyenlere artık bu çözüm sürecinde 'hayır' deme zamanıdır.
Türküyle Kürdüyle Lazıyla Çerkeziyle Gürcüsüyle Abhazasıyla Romanıyla hepimiz tek milletiz, tek millet ve tek millete ne yakışır, tek bayrak yakışır..

NOTLAR...

Törenden dikkat çeken detaylar şöyle:
Ünlü sanatçı Zerrin Özer, ödül töreninde mini bir konser verdi. Erdoğan'a hayranlığını dile getiren Özer, "size canım feda" dedi.
"Enişte sen bizim her şeyimizsin" sloganları atan kadınlar, Başbakan Erdoğan ve eşini zılgıtlarla karşıladılar.
Salona yalnızca kadınlar alındı. 7'si eğitim alanında olan 15 ayrı yatırımın açılışını yapan Erdoğan, bugün de Siirt'te 77 milyon değerinde 30 ayrı tesisin açılışını yapacak. AK Parti Kurtalan İlçe binası Erdoğan'ın katıldığı törenle hizmete girdi.

EN GENÇ GAZİ
Başbakan Tayyip Erdoğan, konuşmasının bir kısmını "en genç gazi" Nuran Evin'e ayırdı. "Burada, aramızda çok ama çok değerli bir kardeşimiz var. O Türkiye'nin en kahraman kızlarından biri. O Türkiye'nin gururu. Çünkü o Türkiye'nin en genç gazisi" diyen Erdoğan şunları söyledi: "O kadar dirayetli, o kadar yürekli, o kadar yiğit ki inşallah Rabbimin lütfuyla iyileşecek. O talihsiz akşam Siirt'te teröristler pusu kurdular ve bir arabaya 100'den fazla mermi yağdırdılar. Aracın içinde bildiğiniz gibi 5 kızımız vardı. Maalesef 3'ünü şehit verdik." Erdoğan daha sonra aralarında Evin'in de olduğu kadınlara ödüllerini verdi.

"VASİYETİM 3 ÇOCUK"
Erdoğan Siirt'teki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ndeki konuşmasında beş çocuk istedi. Erdoğan "Benim vasiyetim biliyorsunuz en az üç çocuk. Ancak Ankara'daki HAK-İŞ'in toplantısında bir bayan 'en az beş' dedi. Siirt'te zaten beşten aşağısı kurtarmaz" diye konuştu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gönüller konuşsun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN