Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"O zihniyet çöp dağlarının altında kaldı"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ümraniye Belediyesi Akıllı Bina açılış töreninde konuştu.

Giriş Tarihi: 10.3.2013 14:20 Güncelleme Tarihi: 10.3.2013 16:11

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

Dünyada örnek şehirlerden bir tanesi olarak İstanbul layık olduğu yerlere çıkacaktır. Hedefimin en kısa zamanda 3. Boğaz Köprüsü'nü hizmete açmak.

Ümraniye'de artık çöp dağları yok. O zaman iktidarda olan zihniyet çöp dağlarının altında kaldı.

İki gün boyunca Siirt ve ilçelerinde çok önemli açılışlar yaptım. Siirt'ten Silopi'ye geçtik. Özel sektörden 265 milyon dolar tutarında bir termik santralin açılışını yaptık. 450 kişi burada çalışacak. Hizmetlerimizin Türkiye'yi dönüştürülmesinden memnun oluyoruz.

Nerede insan varsa ona eser götürmek bizim boynumuzun borcudur. Bugün Türkiye'nin yaşadığı sorunların önemli bir kısmı geçmişte yapılan ayrımcı politikaların neticesidir. İnsanlarımızı birbirinden ayırdılar. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Roman dediler ayırdılar. Uzak dediler hizmet götürmediler. Bize her yer yakın.81 ilde ayrımcılığın hiçbirine prim vermedik.

'Bu milletin evlatlarını horlamak suretiyle devletten soğuttular. 10 yıl önce de biz 81 vilayetimize gidiyorduk şimdi de gidiyoruz. Bunlar Sivas'ın ötesine gidemediler. Oraya söyleyecek söz bulamadılar. En az gittiğim ile 2 kez gittim 3 kez gittim. Siirt'te 16 kez gittim. Orada yıktılar ama oradan ayağa kalktım. Bu millet affetmez. Oradan yıktıkları bu kardeşini yüzde 85 oyla parlamentoya gönderdiler'

Bunlar Sivas'ın ötesine gidemediler. Sivas'ın ötesinde söyleyecek söz bulamadılar.

Cizre, Yüksekova havaalanı bitiyor ama bölücü terör örgütü bitmesin diye elinden geleni yapıyor.

Gelenler yolsuzlukla bu ülkeyi yönetmeye kalktılar ama biz bu işe prim vermedik. 3 dönemde yolsuzlukla, yoksuzlukla, yasaklarla mücadele dedik bunu başardık.

Batıdaki her kardeşim doğuyu doğudaki her kardeşim batının hatrını sormalı, elinden tutup kaldırmalı.

Irkçılık şeytandandır. Varsın onlar şeytanın yolunda yürüsünler. Biz Rabbin yolunda yürüyeceğiz.

Muhalefetin olmayanı olmuş gibi göstermesine prim vermeyin. Bu muhalefet tam 30 yıl boyunca bu teröre çözüm üretmedi. İktidardayken çözüm üretmediler, muhalefetteyken de çözdürmediler. Bunlara 5 koyun teslim edin kaybederler, bir dikili ağaçları yoktur. Bunlar anca yapılanı yıkmayı iyi bilirler. Ama biz milletimizle birlikte yürüyecek ve inşallah terörü gündemden çıkaracağız.

Bu ülkede 26 havaalanı vardı iimdi 50 havaalanı oldu. Artık hava yolları halkın yolu oldu. Bu yıl içinde Eskişehir-İstanbul yüksek hızlı treni de bitiriyoruz.

Meslek liselerindeki katsayıyı kaldırdık. Onlar da istedikleri üniversiteye başarıları ölçüsünde girebilecek.

Göreve geldiğimizde IMF'ye borç 23,5 milyar dolardı. Şimdi 400 milyon dolar. Öncekiler borçlandı biz ödüyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"O zihniyet çöp dağlarının altında kaldı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN