Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Terör artık gündemden çıkacak

Giriş Tarihi: 11.3.2013

'İktidarda çözmediler muhalefette çözdürmediler' diyerek muhalefetin sürece tepkisini eleştiren Erdoğan, "Ayrımcılıkla vatandaşı devletten soğuttular" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çözüm sürecindeki tartışmalarla ilgili olarak, "Irkçılık, kavmiyetçilik, kabilecilik bunlar şeytanidir. Şeytanın izinde yürümektir. İşte bu ayrımcılıkla milleti küstürdüler. Bu milletin evlatlarını horlamak suretiyle, unutmak suretiyle, ihmal etmek suretiyle devletten soğuttular" dedi. "Terör, 30 yıl boyunca bu milletin fertlerinin arasına giremedi, bundan sonra da girmeyecek, giremeyecek" sözü veren Erdoğan, Ümraniye Belediyesi'nin yeni hizmet binasının açılışında şu mesajları verdi:
Irkçılık, kavimcilik, kabilecilik bu fertlerin milletin arasına nifak sokmadı, bundan sonra da sokmayacak. Bugüne kadar nasıl dirayetle, ferasetle, bir ve beraber olarak geldiysek, bundan sonra da aynı beraberlikle, aynı kardeşlikle yolumuzda ilerleyeceğiz.
Muhalefetin yalanlarına, iftiralarına, dedikodularına kulak asmayın. Muhalefetin, olmayanı olmuş gibi göstermesine, çarpıtmalarına, niyet okumalarına asla prim vermeyin. Bu muhalefet, tam 30 yıl boyunca bu teröre çözüm üretmedi, çözüm üretenleri de her zaman engelledi. İktidarda oldukları dönemlerde teröre çözüm üretmediler; muhalefette olduklarında da çözdürmediler.
Ne yaparlarsa yapsınlar... Biz, milletimizle birlikte hareket edecek, bu yolda milletimizle yürüyecek ve inşallah bu terör meselesini artık Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız. Onlar, "nasıl olmaz"ı konuşurken, biz "nasıl olur"u konuşacak, inşallah kardeşliği yükselteceğiz.
81 vilayetin 81'inde hizmetlerimizle varız. Ayrımcılığın hiç bir türüne asla prim vermedik.
Bugün, Türkiye'nin yaşadığı sorunların önemli bir kısmı, geçmişte yapılan ayrımcı politikaların neticesidir. İnsanımızı birbirinden ayırdılar. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Boşnak, Arnavut, Roman dediler. Uzak dediler, hizmet götürmediler. Kendileri de gitmediler. Bir iş yapacakları zaman, seçim sonuçlarını önlerine serdiler, oy aldıkları yerlere, oy almadıkları yerlere baktılar ve ona göre hareket ettiler.
İşte bu ayrımcılıkla milleti küstürdüler. Vatandaşla devlet arasındaki güveni zedelediler. Bariyerler koydular. Bu milletin evlatlarını, bu milletin fertlerini, bu ülkenin vatandaşlarını, horlamak suretiyle, unutmak suretiyle, ihmal etmek suretiyle devletten soğuttular.
Dün Siirt'te, beni gerçekten çok duygulandıran bir buluşma yaşadım. Yaşlı bir amca. Kırşehirli. Yıllarca Danimarka'da işçi olarak çalışmış, emekli olmuş, Türkiye'ye dönmüş.Siirt'te daha önce bir öğrenci yurdu yapmış. İnşaatında kendisi de çalışmış. Şimdi yine Siirt'te, Baykan ilçesinde bir de Kuran Kursu açmak istiyor. Kardeşlerim işte Türkiye, kardeşlik bu. Belediyeden sonra AK Parti'nin Ümraniye'deki yeni ilçe teşkilat binasını açan Erdoğan daha sonra Kadıköy'dek Avrupa-Türk Demokratlar Birliği üyeleri ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Terör artık gündemden çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN