Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sierra'nın katil zanlısı yakalandı

Giriş Tarihi: 17.3.2013 12:59 Güncelleme Tarihi: 18.3.2013 09:46

Amerikalı Sierra'nın katil zanlısı Ziya T. Suriye Halep'te yakalandı. Zanlı Türkiye'ye iade edildi.

İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlılarından Ziya T, Suriye'de Halep'te yakalandı. Yakalanan Ziya T. Türkiye'ye biraz önce teslim edildi.

Timeturk internet sitesinden Nevzat Çiçek'in ine göre; İstanbul'da 2 Şubat tarihinde cesedi bulunan Amerikalı Sierra'nın katil zanlısı olduğu iddia edilen Ziya T. Halep'te içerisinde Türkiye'den de gidenlerin bulunduğu muhaliflerin de yer aldığı savaşçılar tarafından tanınarak yakalandı. Daha sonra aranan kişi olduğu kesinleşince, Türkiye'ye iade edilmesine karar verildi. Dün geceden beri Türkiye sınırına yakın bir yerde tutulan Ziya T. muhalifler tarafından biraz önce Türkiye'ye teslim edildi. Konu ile ilgili, fotoğraf ve videoları Timetürk'te paylaşacağız.


ABD'Lİ SİERRA NASIL KAYBOLMUŞTU?

Beyoğlu'nda kaldığı evden çıktıktan sonra ortadan kaybolan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı (33)'nın cesedi 2 Şubat'ta Cankurtaran surları mevkinde dehlizin içinde bulunmuştu. Polisin ilk yaptığı incelemede Sierra'nın bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıkmış ve cinayet zanlısı olarak kağıt toplayıcısı Ziya T. aranmaya başlanmıştı.

Ziya T.'nın ağabeyi İbrahim T. kardeşi Hamdi T. ve kız kardeşi Nazmiye Ç.'den de kan örnekleri alınmış, İstanbul Polis Kriminal Laboratuvarı'nda kıl ve kan örneklerinin DNA'sı çıkarılmıştı. Ziya T.'nin evde başını koyduğu yastıkta bulunan kıl örneğinden çıkarılan DNA ile Sierra'nın tırnak arasında bulunan dokuların ve tişörtündeki kan damlasından çıkarılan DNA bire bir uyuştuğu ortaya çıkmıştı.

Surların yanında yaşayan M.G. polise verdiği ifadesinde, olay günü Ziya T.'yi gördüğünü söylemişti. M.G.'nin ifadesinde "Yüzünün iki yanında da tırnak izlerine benzer izler vardı. Ne olduğunu sorduğumda çalılıkların içerisine düştüğünü ve yüzünün çizildiğini söyledi" dedi. Surlarda yaşayan evsizlerden H.B. de, "Bir kadın surlarda fotoğraf çekiyordu. Bizi de çekti. 10 dakika sonra bir çığlık duyduk. Ama gidip bakmadık" demişti.


"CİNAYET ÜZERİME KALACAK"

Karabük'te esnaflık yapan arkadaşı Zafer Özden Ziya T'yi en son Murat Çimen'e ait kahvehanede gördüğünü ve neden geldiğini sorduğunda zanlının ''İstanbul'daki Sarai Sierra cinayetinin benim üzerime kalacak diye kaçtım'' dediğini iddia etti.

Her sabah kahvaltı yapmak için kahvehaneye geldiğini ve 8 Şubat sabahı da aynısını yaptığını belirten Özden, ''Baktım oturuyor içeride. Başka bir yere işe gidecektik 'Neden burada oturuyorsun, gel senide götüreyim' dedim. 'Yok' dedi. Ama sonra da ikna ettim. Arabaya bindik. İşçileri işe bıraktım. Parası yokmuş iki paket sigara aldım ona. Sonra tekrar kahvehaneye geldik. Bana 'İstanbul'da olaylar oldu, benim üzerime kalacak diye kaçtım' dedi. Suriye ya da İran'a geçeceğini söyledi. Tinerci arkadaşlarının orada olan olayı kendi üzerine atacağını söyledi. Sırtında bir çantası vardı. Sonra aldı gitti. Normalde o adam öldürecek birisi değil. Onu ben çocukluğundan beri tanırım. Bali ya da tiner çeken bir insan kendini kaybeder, ne yapar yani onu bilemeyiz. Adam öldürecek değil, tavuğu bile kesemez. Bana İstanbul polisinin 'Ziya sen buralardan git, burada cinayet oldu, senin üzerine kalacak' dediklerini anlattı. Ziya her zaman geldiği gibiydi. Tuhaf bir hali, durumu yoktu. Kışın yatacağı yer olmadığı için küçük suçlar işleyerek cezaevine girdiğini biliyoruz o kadar'' ifadelerini kullandı.

Ziya T'nin olaydan sonra Suriye'ye geçtiği saptanmıştı.Kaynak: Timeturk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sierra'nın katil zanlısı yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN