Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çifte terör saldırısı Ergenekon bağlantılı

Başbakan Erdoğan, iki terör saldırısında Ergenekon bağlantısını işaret etti: Türkiye ne zaman sağlıklı sürece girmişse, bu tip yapılar ortaya çıkmıştır

Giriş Tarihi: 21.3.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, ve Adalet Bakanlığı'na yönelik terör saldırılarına ilişkin, "Bunun yanında olayın başka boyutu da bunun Ergenekon ile olan bağlantısıdır. Geçmişte de buna benzer şeyler olmuştur" dedi. 'da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:

DEMOKRASİYE SALDIRI: Partimize saldırıda kullanılan lav silahı malzemeleriyle birlikte orada ele geçirildi. Parmak izleri, kamera tespitleri ile eşkal tespiti yapıldı. Adalet Bakanlığı'na yapılan saldırının failinin de eşkali tespit edildi. Öyle zannediyorum ki her ikisi de kısa zamanda yakalanacaktır. Bu yapılan saldırı demokrasiye yapılan bir saldırıdır.

DERİN BAĞLANTI: Bunun yanında olayın başka boyutu da bunun Ergenekon ile olan bağlantısıdır. Geçmişte de buna benzer şeyler olmuştur. Türkiye ne zaman sağlıklı bir sürece girmişse, sağlıklı bir dönemi yakalamışsa böyle bir dönem içerisinde bu tür derin devlet gibi, Ergenekon tipi bağlantılar ortaya çıkmış ve bu bağlantılar çerçevesinde de buna benzer eylemler hep olmuştur. Şu andaki eylem de bunun bir benzeridir.

FARKLI TÜRKİYE VAR: Artık farklı bir Türkiye var. Çözüm sürecinin gayretinde olan bir Türkiye var. Çözüm sürecini engellemeye, provoke etmeye çalışan terör örgütü var. Bunlara pabuç bırakmayacağız. Geri durmak, geri adım atmak, süreci ertelemek söz konusu değil. Kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Birkaç tane densiz, iradesini bir yerlere teslim etmiş taşeronlara bu süreci asla bırakmayacağız. Ortada güçlü bir irade vardır.

ERGENEKON DAVASI:
Ergenekon davası bitmiş değil. Ergenekon ile ilgili dava bir süreçtir, süreç devam ediyor. Ortada bir mütalaa var. Bundan sonra mahkemenin vereceği bir karar var. Bu son olay değil, geçmişi var. Maziden aldığımız zaman nasıl Susurluk türü şeyler yaşadık. Bu da ona benzer bir olaydır. Olayı anatomisi içinde değerlendirmek gerekir. Benzer olayların geçmişte de olduğunu görüyoruz.

'Nevruz gölgelenmesin'
Nevruza kimse gölge düşürmesin. Baharın çiçeklerle beraber yeşermesi bize neyi anlatıyorsa, toprağın dirilişi neyi anlatıyorsa biz burada da sevgiyi, barışı, özgürlüğü hep birlikte ele alacağız. Sevgi olsun, saygı olsun, gülümseyen gözler olsun; kan, gözyaşı olmasın. Nevruz böyle kutlanmaz. Şenlik olur, festival olur, eğlence olur. Buna kimse gölge düşürmesin. Benim ülkemde barış var, savaş yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çifte terör saldırısı Ergenekon bağlantılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN