Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'' belli oldu

Giriş Tarihi: 23.3.2013 17:06 Güncelleme Tarihi: 23.3.2013 18:02

Teröre nde rol alacak ' Komisyonu'nda yer alması beklenen isimler belli oldu.

Hükümetin teröre çözüm arayışında gündeminde olan ' Komisyonu'nda kimlerin yer alacağı büyük oranda belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Hasan Cemal, Oral Çalışlar, Yaşar Kemal, Kadir İnanır, Tarhan Erdem, Ali Bayramoğlu, Rıfat Hisarcıklıoğlu, Jülide Kural, Fazıl Hüsnü Erdem, Vahap Coşkun, Mithat Sancar gibi isimler, komisyonda yer alacak isimlerden bazıları.

Akil İnsanlar Komisyonu, 25 ile 30 kişiden oluşacak ve yedişerli gruplar halinde alt komisyonlar kurarak belli bölgeler ile konularda çalışacak.

Bu komisyonlar kendi iç mekanizmalarını oluşturacak. Başkan, sözcü gibi görev dağılımını da kendi bünyelerinde kuracaklar. Ayrıca, akil insanlar oluşumunun bir sivil toplum örgütü şemsiyesi altında çalışması da gündemde.


PEKİ KOMİSYON NASIL BİR İŞLEV ÜSTLENECEK?

Akil İnsanlar Komisyonu'nun temel işlevi nin sağlıklı işleyişini temin etmek olacak. Çıkabilecek sorunlar, bu komisyon aracılığıyla giderilecek. Komisyon, sürece toplumsal desteği artırıcı çalışmalar yürütecek.

Akil insanlar, PKK'nın sınırdışına çekilme sürecini sekteye uğratacak sorunlar yaşanmaması için gözlemci statüsü olacak. Çekilmeyi sekteye uğratacak sorunlar yaşanmaması için çalışacak.

Ntvmsnbc
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Akil insanlar' belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN