Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aksu: Önce çocuklarımızı yaşatacağız

Giriş Tarihi: 28.3.2013
Çözüm sürecinde gündeme gelen akil insanlar komisyonuna gireceklerle ilgili listelerde adı en çok geçenlerden biri de Sezen Aksu. Konuyla ilgili arayıp hem listelerle hem de süreçle ilgili sorular sordum sanatçımıza. Verdiği yanıtlar şöyle:
(Süreçle ilgili düşünceleri) Bir cümleyle, bir anlık sözle anlatılacak bir şey değil bu. Hele ayaküstü, uluorta konuşulacak bir şey hiç değil.
(Daha önceki barış çağrısı sonrası yapılan 'Sezen değil sazanmış' benzetmesi) O günlerde yaşananlar arşivlere, tarihe emanet. Böylesi narin bir süreci geçerken herkesin serin duruş göstermesi, zamanlamayı, dozu, uslubu itinayla seçmesi gerekir. Elbet bu ülkenin ve insanlarının iyiliğini düşünen herkes gibi benim de konuşacak çok şeyim var. Biraz sabır istiyorum. Ancak senin doğum günün için tek cümleyle bir ayrıcalık yaparım. Önceliğimiz çocuklarımızın yaşaması. Önce çocuklarımızı yaşatacağız ondan sonra herkesin özgürce kendini ifade ettiği, özgürce bireysel yaşam biçimini seçeceği, hoşgörünün egemen olacağı bir ülkeye nasıl ulaşırız, bunları konuşup tartışacağız. Ama öncelikli önem annelerin. Bir ananın evladını kaybetmesi yanında her şey sıfır benim gözümde.
(Diyarbakır'daki Nevruz) Ağlaya ağlaya seyrettim. Tamamını da görmek nasip olur inşallah.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksu: Önce çocuklarımızı yaşatacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN