Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kimseyi kırmadan mutlu son olacak'

"Millete hizmet yolunda" konuşmasında "Bu bahar, kalıcı olsun" çağrısı yapan Erdoğan, "Bize yönelik itham ve iftiralara verecek çok cevabımız var ama hassasiyetleri gözetiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 1.4.2013
, "Millete hizmet yolunda" konuşmasında çözüm süreciyle ilgili eleştirileri "Dışarıda nasıl haklı olduğumuz konuda dimdik durduysak, içerde de diz çökmeyiz, boyun eğmeyiz, milletin hissiyatını rencide edecek hareketlere taviz vermeyiz" sözleriyle yanıtladı. "Bu bahar, kalıcı olsun istiyoruz" diyen Erdoğan, şu mesajları verdi:
Biz omuzlarımızda milletin emanetini, ülkenin mesuliyetini taşıyoruz. Sırtımızda yumurta küfesiyle, dikenlerin, hatta ateşin üzerinde yürüyoruz. Tek bir yanlış hareketin, küçük bir hatanın taşıdığımız yüke hasar vereceğinin bilinciyle ilerliyoruz. Hiç kimseyi kırmadan, tedirgin etmeden mutlu sona ulaşmaya çalışıyoruz. Bazıları kendisini sadece seçmenlerine karşı mesul kabul edebilir; ama biz 76 milyona karşı mesulüz, sorumluyuz.
Sürecin hassasiyetinin idrakiyle, diğerleri gibi sorumsuz davranmıyoruz. Yoksa söyleyecek çok sözümüz var... Bize yönelik ithamlara, bize yönelik iftiralara karşı verecek çok cevabımız var. Ama hırsa, tamaha, öfkeye, nefrete, kırıp dökmeye kapılıp, yolumuzdan, hedefimizden sapmıyoruz. Bir tarafı tamir ederken, başka bir tarafın bozulmaması için aşırı hassasiyet sergiliyoruz.
Bu süreçte, sizi korkutmak, sizi tedirgin etmek, sizi manipüle etmek için uydurulan iddialara, ithamlara, iftiralara asla inanmayın. Siyasi hırsla, rant hırsıyla, aklı yedeğe almış bir gözü dönmüşlükle, tarihe, ecdada, şehitlerimize sırtını dönmüş bir şaşkınlıkla, kan tutkusu içine girmiş, izanını yitirmişlerin öfke nöbetlerine aldanmayın. Milli çıkarlarımız dışında, meşruiyet zemininin haricinde, kardeşlik hukukunun uzağında bir adım atmayacağına yürekten inanmanızı istiyorum.

DİZ ÇÖKMEYİZ

Ne pazarlık, ne taviz, ne de geri atma bizim anlayışımızda kendisine yer bulamaz. Dışarıda nasıl haklı olduğumuz konuda dimdik durduysak, içerde de diz çökmeyiz, boyun eğmeyiz, milletin hissiyatını rencide edecek hareketlere taviz vermeyiz. Dik dururuz ama dikleşmeyiz. Gönlünüz rahat olsun, vicdanınız rahat olsun. Sizin istemediğiniz, sizin onaylamadığınız hiç bir adımı biz atmayız ve attırmayız. Sizin mührünüzü basmadığınız hiç bir sürecin içinde bulunmayız. Sizi de, aziz şehitlerimizi de incitecek yollara asla tevessül etmeyiz.
Kardeşlik kazansın, Türkiye kazansın, bu bahar, kalıcı olsun istiyoruz. Bu bahar kışa dönmesin, karartılmasın istiyoruz.

Köprü inşaatına havadan inceleme
Başbakanlık, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın önceki gün Asma Köprüsü'nün inşaatına ilişkin helikopterle yaptığı incelemenin fotoğraflarını basına dağıttı. İstanbul'dan helikopterle Altınova'ya giden Erdoğan, proje kapsamında yapılan viyadük, tünel ve inşaat çalışmaları ile şantiye alanlarını havadan inceledi. Yetkililerden bilgi alan Başbakan'a Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım eşlik etti. Köprünün temel atma törenine katılan Erdoğan beraberindekilerle temele inerek, imzasının bulunduğu bir metni, günün anısına bir tüp içinde inşaatın temeline bırakmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kimseyi kırmadan mutlu son olacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN