Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben aldım ben boşarım!

Faruk Bal eşi Döndü Akkaşoğlu ve çocuklarına 4 bin TL nafaka ödeyecek. Akkaşoğlu gazetecilere "Avukat bile tutmadım, ben aldım, ben boşarım" dedi

Giriş Tarihi: 12.4.2013
MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal'ın boşanma davasında nafaka kararı çıktı. Bal, eşi ve çocukları için 4 bin TL nafaka ödeyecek. Dün görülen davaya katılan Bal'ın eşi Döndü Akkaşoğlu, "Avukat dahi tutmadım, ben aldım, 19 yıl sonra ben boşarım" diyerek dikkatleri üzerine çekti. 4 ay önce kendisi için Bal'a saldırabileceği ve ruh hali yerinde olmadığı gerekçesi ile tedbir kararı alındığını hatırlatan Akkaşoğlu, "2 koruması olan milletvekiline nasıl şiddet uygularım? Tedbir kararı da bir 6 ay daha uzatılsın istedim" dedi.

BASIN İZLEYEMEDİ
Ankara 1. Aile Mahkemesi'nde görülen davaya Faruk Bal'ın avukatı ve Döndü Akkaşoğlu katıldı. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir yıl önce başlayan boşanma davasında taraflar uzlaşamadığı için duruşma bir kez daha ertelendi. 4 ay önce eşinin ruh hali yerinde olmadığı ve kendisine saldırabileceği gerekçesi ile aynı mahkemeden tedbir kararı alan Milletvekili Faruk Bal, şiddet yasasından faydalanarak eşinden korunmak istedi. Mahkeme Bal'ın talebini yerinde görerek 19 yıllık eşinin TBMM, MHP binalarına ve yaşadığı eve 600 metreden fazla yaklaşamama kararı verdi. Ankara 1. Aile Mahkemesi'nde dün görülen boşanma davasına katılan Akkaşoğlu sosyal çevresi ve yaşamını devam ettirebilmek için 13 bin TL nafaka talep etti. Mahkeme Akkaşoğlu için 2 bin, her çocuk için de bin TL nafaka ödenmesine karar verdi. Akkaşoğlu'nun boşanma davasının yanı sıra 250 bin TL manevi tazminat davası açtığı öğrenildi. Dava gizli olmamasına rağmen mahkeme başkanının isteği üzerine salona kimse alınmadı. Aralarında uzlaşma olmadığı için davanın ileriki bir tarihe ertelendiğini belirten Akkaşoğlu "Faruk Bal tedbir için siyasetin gücünü kullandı. Ben mahkemeye bu tedbir kararı için itiraz dahi etmedim. Neden benim için tedbir aldırdığını ona sormak lazım. Hatta bitiminde mahkemeye bir 6 ay daha uzatın dedim. Çocukların velayeti ve evlilik sonrası kazanılan malların paylaşımında uzlaşamadığımız için dava uzuyor" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben aldım ben boşarım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN