Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hak-İŞ davul zurna eşliğinde Taksim'e geldi

HAK-İŞ, davul zurna eşliğinde, ellerinde Türk Bayrağı ve karanfillerle Taksim'e geldi.

Giriş Tarihi: 1.5.2013 10:21 Güncelleme Tarihi: 1.5.2013 11:34
1 Mayıs anma ve kutlamaları kapsamında HAK-İŞ temsilcileri, karanfiller ve '1 Mayıs' yazılı çelenk ile Taksim Meydanı'na yürüdü. Valilik tarafından izin verilmediği için 1 Mayıs kutlamalarına kapatılan Taksim Meydanı'na izin alarak çıkan temsili gruplar da oldu. HAK-İŞ Konfederasyonu'nu temsilen Dolmabahçe'de toplanan ve Türk bayrakları ile HAK-İŞ bayrakları taşıyan yaklaşık 40 kişi, davul zurna eşliğinde şarkı-türkü söyleyerek Gümüşsuyu'ndan Taksim'e yürüdü.

Üzerinde '1 Mayıs' yazılı pankart açan grubu, taksim meydanına çıkmadan önce karanfil ve üzerinde '1 Mayıs' yazan çelenk getiren arkadaşları karşıladı. Grup, ayrıca yürüyüşleri sırasında "Yaşasın 1 Mayıs, yaşasın kardeşlik", "Birlik, mücadele, zafer", "Yaşasın işçilerin kardeşliği" ve "Haklıyız, işçiyiz, kazanacağız" şeklinde sloganlar attılar. Grup, Kazancı Yokuşuna karanfil, Taksim özgürlük anıtına ise çelenk koydu.

CHP'Lİ ÇELEBİ FIRÇA ATTI

Mayıs nedeniyle Kazancı Yokuşu'na karanfil bırakmak üzere gelen Hak-İş üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi'den tepki gördü. Çelebi, Hak-İş üyelerine "İnsanlar gaz yerken davul zurnayla buraya gelmeyin" dedi. Hak-İş üyeleri ise Çelebi'nin uyarısına aldırmadan yoluna devam etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hak-İŞ davul zurna eşliğinde Taksim'e geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN