Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neo-Nazi avukatlarından şov

NS U davasında sanık avukatları dün "İki savcı değişsin, dava düşürülsün ya da 3 hafta ara verilsin" talebinde bulundu. Bir avukat da cüppe çıkardı

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Almanya'daki NSU davasına dün Neo-Nazi sanıkların avukatları şov yaptı. Daha önce reddi hakim talebiyle davanın 1 hafta ertelenmesine yol açan sanık avukatları, önceki gün verdikleri "reddi salon" ve "reddi yedek hakim" taleplerinden sonra, dün de üç ayrı dilekçe verdi: Söz önce bize verilsin, iki savcı değişsin, dava düşürülsün ya da 3 hafta ara verilsin. Federal Savcılar Herbert Diemer ve Anette Greger'in değişmesini isteyen avukatlar, davanın düşürülmesini ya da en azından 3 hafta ara verilmesini talep etti. Avukatlar, Federal Başsavcılığa, "dosyalardaki önemli belgeleri vermediniz" suçlaması da yöneltti. Sanık Ralf Wohlleben'in avukatı Nicole Schneiders ise sanıkların medyada yargılandığını ileri sürdü ve davanın düşürülmesini istedi. Schneiders, dosyada olmadığını iddia ettiği, öldürülen polis Michele Kiesewetter'in dosyasını görmek istediğini söyledi.

CÜPPE ÇIKARDI
Schneiders, cinayetlere birçok gizli servisin karıştığını ileri sürdü. Federal Savcı ise, "Devletin herhangi bir biriminin cinayetleri karıştığına dair bulgu yok" dedi. Federal Savcılar, müdahil avukatları ve sanık avukatları arasında dakikalarca süren "kim önce konuşacak" tartışması üzerine salonda gülüşmeler olması, kavga çıkarttı. Avukat Wolfgang Stahl "Böyle duruşma yürütülmez" diye bağırıp cübbeyi çıkartarak salondan çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neo-Nazi avukatlarından şov
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN