Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli'den sağduyu çağrısı

MHP lideri Devlet Bahçeli parti mensuplarından eylemlere katılmamalarının istendiğini söyledi ve "Türk baharına dönmesin" uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 1.6.2013 17:56
AKM'de düzenlenen Çankırı Günleri etkinliğine katılan Bahçeli, konuya ilişkin basının sorularını yanıtladı. "Müzakere sürecinin iki ayaklı postacıları olan bazı milletvekillerinin Gezi Parkı'nda, eylemlerin içinde başrol oynaması düşündürücüdür. Demek ki barış ve çözüm projesine katkı sağlayanlar burada da başrol oynamaktadır" diyen Bahçeli, "Sonunda mahkeme 15 ay sonra, niye kararını şimdi açıklamıştır? Bu tepki ortaya çıktığı zaman demokratik bir eylem olarak görüp, kararını en başından açıklasaydı, Türkiye belki böyle bir duruma düşmezdi. Bazıları tepkilerini demokratik bir biçimde ortaya koyarken, bazıları da kararından vazgeçerek, demokrasiye saygısını belirtmiş oldu" şeklinde konuştu.


MENSUPLARIMIZ YOK

Gezi Parkı'nda ve Türkiye'nin değişik yerlerinde yapılan eylemlerde MHP'lilerin de yer alması konusunda ise Bahçeli, "Sayın başbakanın satır aralarında MHP'yi de olayların içine çekecek suçlamaları görüyorum. MHP'nin hiçbir ferdi, bu tür eylemlerin içinde olmamıştır. Arkadaşlarımıza bu tür eylemlere karışılmaması için hassasiyet göstermeleri istenmiştir" yorumunu yaptı.


TÜRK BAHARI OLMASIN

Olayların çekilmek istendiği yer konusunda da uyarı yapan Bahçeli, "Arap Baharına benzer bir ortama sürükleyecek, Türk baharına sürükleyecek davranışlardan siyasi iktidar ve siyasetin marjinal unsurları vazgeçmelidir" dedi. Bahçeli, "Polis şiddetli davranmıştır. Kendisine verilen emri yerine getirmiştir. Polisi burada kimse suçlamasın. İstanbul valisi, güvenlikten sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Başbakan sorgulanmalıdır. Her işi polisin üzerine yüklemek doğru değil" mesajı verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli'den sağduyu çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN