Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bize marjinaller değil millet hesap sorar'

Ankara'da "Sabredeceğiz ama sabrın da bir sonu var" diyen Erdoğan, borsa spekülatörlerine "Spekülasyon yapanın ümüğünü sıkarız" tehdidinde bulundu

Giriş Tarihi: 10.6.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, demokrasi, özgürlük hak ve hürriyetin şiddetle değil, hukuk içerisinde kalarak elde edileceğini belirterek, eylemcilere, "Gezi Parkı'na, Kuğulu'ya çıkacağınıza 7 ay var sabredin, sandıkta sizlerle görüşelim" dedi. 12 gün ayrı kaldıktan sonra dün akşam saatlerinde Ankara'ya dönen Erdoğan, Esenboğa ve Pursaklar'da şu mesajları verdi:

ANKARA'YI GÖRÜN

Şu Ankara'yı Türkiye görsün. Ankara'da terör estirenleri değil, Türkiye Ankara'nın bu gerçek fotoğrafını görsün.
Lügata baksınlar çapulcu kime denir. Yakan, yıkan, saldıranlara çapulcu denir. Dolayısıyla kusura bakmasınlar ama onlara destek verenler de aynı familya da yer alır.
Ben diyorum ki Gezi Parkı'na, Kuğulu'ya çıkacağınıza, buraları yakıp yıkacağınıza 7 ay var sandıkta görüşelim. Başört��lü bacılarıma saldırdılar, Dolmabahçe Camisi'ne bira şişeleriyle girdiler.
Bugün 27 Mayıs 1960'ta değiliz, 12 Eylül 1980'de değiliz, 28 Şubat 1997'de değiliz, 27 Nisan 2007'de neredeysek işte oradayız. Türkiye'de egemenlik artık milletin elindedir. Millet sadece Gezi Parkı içinde olanlar mı? Ankara'da toplananlar millet değil mi?
Bu ülkede çeteler dönemi bitmiştir. Bu ülkede mafya dönemi bitmiştir. Cunta dönemi geri gelmemek üzere bitmiştir. Faiz lobisi yıllarca milletimin alın terini sömürdü. Bundan sonra sömüremeyeceksin. Çok sabrettik. Hepsi için aynı şeyi söylüyorum. Siz ki bize karşı böyle bir mücadeleyi başlattınız, bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz.
Utanmadan sıkılmadan borsayı çökertme gayretine gidenler, borsada Tayyip Erdoğan'ın parası yok çökerse sen çökersin. Yüzde 11'le başladık yüzde 90'lara çıktık. Çünkü spekülatörlere yer vermedik, vermeyeceğiz, senin spekülatörlüğünü yakaladığımız anda ümüğünü sıkarız. Geçmişte birileri ile anlaşıyordunuz, yüzde 7500 faizlerle bu ülkeyi sömürüyordunuz. Artık sömüremeyeceksiniz.
Bu ülkenin Başbakanına küfür edenlerin yanında yer alanlar var. Yine sabredeceğiz, sabrın da bir sonu var. Göstericilerin arkasına sığınmak suretiyle siyaset yapanlar siyasetin ne demek olduğunu öğrensinler. Sokaktaki kışkırtmalara biz gelmedik, onlar geldi. Hiç kimse umutsuz olmasın, nice badireyi aşan Türkiye bunu da aşacaktır.
İster sermaye çevresi, sanatçı çevresinden bu yapılanlara destek verenlere yazıklar olsun. AKM çatısına çıkıyorlar, yıktırmayız. Gücün yetmez, yıkacağız. Niye? Daha güzelini yapmak için. Ama illa da park istiyorsanız AKM yerine park yaparız. Türkiye'de bir opera binası yok, muhteşem bir opera binası yapalım. Bize geri adım attıramazlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bize marjinaller değil millet hesap sorar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN