Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Baharı 2002 yılında yaşandı

Giriş Tarihi: 10.6.2013
Başbakan Erdoğan, Altınpark ve Akköprü'de yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:
Bu ülkeyi dünyada adeta terörün estiği bir ülke olarak gösteremezsiniz. Utanmadan, sıkılmadan 'Arap Baharı' diyorlar, şimdi de 'Türk Baharı' diyorlar. Ya bunlar ne gafil ? Türk Baharı 2002'nin 3 Kasım'ında oldu.
Bu yıl en çok parayı Faiz lobisi kazandı. Bunların musluğunu siz keseceksiniz. Ne zamanki faizler düştü bunlar rahatsız oldular. Devletin bankaları var bunlardan faydalanın.
Bir tanesi çıkmış, 'Ne sağcıyım ne solcu, çapulcuyum, çapulcuyum' diyor. Hayırlı olsun. Sevgili kardeşlerim, sakın bu çapulcuları da ihya etmeyin. Bu millete hakaret edenlere haddini bildirmek bu milletin görevidir, ancak demokratik şartlar içerisinde.
Oyuna gelen vatandaşlarıma sesleniyorum. Lütfen bu eylemlerden vazgeçiniz. Ama yeniçeri ocakları gibi bir hareketin içine 'şu valiyi alacaksın' gibi hareketlerin içine girerseniz, kusura bakmayın. Anladığınız dilde konuşmak zorunda kalırız.

Erdoğan'a sevgi seli
Başbakan Erdoğan 12 gün sonra Başkent Ankara'ya geldi. Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'nda AK Parti otobüsü üzerinden halka seslendi. Başbakan, Esenboğa'dan şehir merkezine yaklaşık 35 kilometrelik yol boyunca vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan vatandaşları selamlarken, halk da ellerinde bayraklar ve tezahüratlarla sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan'ın konvoyu Esenboğa'dan Ak Köprü'ye yaklaşık 4 saatte gelebildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Baharı 2002 yılında yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN