son durum

için son durum. Gezi Parkı’nda yoğun duman var. Ancak sebebi polis değil marjinal gruplar.

Giriş Tarihi: 11.6.2013 14:48 Güncelleme Tarihi: 11.6.2013 19:34
Gezi Parkı eyleminde şu an olan biteni A Haber canlı yayınladı. Polis şu anda hala marjinal göstericilerle çatışmaya devam ediyor. Çatışmaların yoğunlaştığı bölge Talimhane bölgesi.

Polis ile göstericiler arasında çatışmaların meydana geldiği Taksim Meydanı'nda gün boyunca gerginlik yaşandı. Ancak saat 18.40 sularında polisin meydandan çekilmesiyle tansiyon düştü.

Kendilerine "direngezi"ci adını veren ve parktaki ağaçlar için samimi duygularla eyleme başlayan gençler çatışmalara dahil olmadılar.
Başbakan marjinal gruplara geçit vermeyen, samimiyetine inandığı bu gençler için AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada "onları gözlerinden öpüyorum" dedi.

"Direngezi"ciler insan zinciri oluşturdular ve ne polisin ne de marjinal grupların 'na girmesine izin veriyorlar. Vali'den ise Gezi Parkı'na asla girilmeyeceği açıklaması kesin bir dille tekrar tekrar yapılıyor.GEZİ PARKI METRO ÇIKIŞI

Gezi Parkı metro çıkışı kapatıldı. A Haber televizyonunun az önce yaptığı canlı yayında, provokasyon yaratmak isteyen marjinal gruplar kaçarken arkalarında polislerle Gezi Parkı'na doğru yöneldikleri söylendi.
Parkta "acaba parka girerler mi" tedirginliği olduğunu belirten A Haber muhabirleri, ancak polisin söz verdiği gibi Gezi Parkı'na girmediğini belirttiler.
Gümüşsuyu ve Sıraselviler Caddesi girişinde polis ekipleri bekliyor.
Marjinal grupların attığı molotoflar kimi çulçaputun yanmasına yol açtı ve meydanın üstünde yoğun duman hakim oldu.
Yine A Haber televizyonunun son dakika haberine göre bu gruplara yapılan müdahalesi ile dumanlar karışınca nefes almak iyice zorlaştı.
İstiklal Caddesi'nin hemen girişinde de TOMA'lar var.
Herkesin elinde özellikle de turistlerin ellerinde cep telefonu ile kayıt yaptıkları görülüyor.

""ciler, yarın Başbakan ile eylemci temsilcilerinin yapacağı görüşmeyi beklediklerinin altını çiziyorlar.

MÜDAHALELER İNŞAAT ALANINDA YOĞUNLAŞTI

Taksim Meydanı'nda göstericiler ile polis arasındaki çatışma yayalaştırma çalışmalarının yapıldığı inşaat alanında yoğunlaştı. Abdullah Öcalan'ın posterlerini taşıyan grup polise taşla saldırmaya başlayınca, gaz bombası ve tazyikli su sıkılarak dağıtıldı.

Taksim'de sabahın erken saatlerinde başlayan polis müdahalesi sürüyor. Taksim Cumhuriyet Anıtı çevresini saran polis ekipleri buradan inşaat alanına doğru gaz bombası atmaya devam ediyor. Üç farklı yerde konumlanan ise göstericilere tazyikli su sıkıyor. Grup Cumhuriyet Caddesi'nin girişinde ateş yaktı. Dumanların yükseldiği bölgeden polise taş atılıyor. Taşlı saldırıya polis ekipleri gaz bombası ile karşılık veriyor. Bu sırada bazı göstericilerin Öcalan posteri taşıdıkları gözlendi. Polisin müdahalesi sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezi Parkı son durum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN