Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜSİAD Başkanı'ndan açıklama

Giriş Tarihi: 17.6.2013 20:43

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz, Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Erdoğan ile görüşen Muharrem Yılmaz, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yılmaz, Ekonomide korkmayı gerektirecek bir sorun olmadığını, çözüm sürecini rahatlatacak, kolaylaştıracak, hem de Türkiye'yi 21. yüzyıla daha rahat taşıyacak bir demokrasi beklediklerini aktardıklarını söyledi. Başbakan'ı Türkiye'nin sorunlarını çözmek için gayret göstermesini görmekten memnunluk duyduğunu açıkladı.

Yılmaz faiz lobisiyle ilgili soruya da Türkiye'de düzenleyici ve denetleyici kurumların var olduğunu ve bu kurumların gerekli tedbirleri alacağına yönelik görüşmelerde bulunduklarını söyledi.

Yılmaz, demokratik standartların yükseltilmesiyle sorunların çözümünün birçok sorunu çözeceğine inandığını söyledi.

Yılmaz: Türkiye'nin sorunlarının çözümünde üzerimize düşen bir görev olması halinde bu görevi yapmaktan kaınmayacamızın bilinmesini isterim. Biz bütün bu olaylara ülkenin ileriye gitmesinin dışında yakıp yıkmak terör ve şiddeti asla kabul etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Bireylerin daha güçlenidiği, devlet birey ilişkisinde bireyin öne çıktığı bir düzenlemeden yana olduğumuzu belirtmek isterim. Ekonominin de refahın da güvencisi budur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD Başkanı'ndan açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN