Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: “Sosyal medyayı kısıtlayıcı bir çalışma yok”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı : Siber suçlarla mücadele çalışması var, sosyal medyayla ilgili düzenleme söz konusu değil. Sokakta nasıl bir insan öldürmenin cezası varsa, sosyal medyada da işlenen suçun cezası vardır.

Giriş Tarihi: 19.6.2013 11:23
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı , sosyal medyaya yönelik düzenleme ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım, şunları kaydetti:

'Sosyal medya ile ilgili düzenleme söz konusu değil. Siber suçlarla mücadele çalışması var. Sosyal medyanın özgürlük alanı olarak alabildiğince faaliyet göstermesine hiçbir şekilde karşı çıkmak engellemek doğru bir şey değildir. Ama ne gerçekte ne sanal dünyada insanları mağdur edecek faaliyetleri yapma serbestisi de olamaz.

'SOSYAL MEDYAYI KISITLAYICI BİR ÇALIŞMA YOK'

Nasıl sokakta insan öldürürseniz cezası varsa sosyal medyada da insanı ölüme teşvik ederseniz bunun da bir cezası var. Suç her yerde suçtur. Sosyal medyayı kısıtlayıcı bir çalışma yok.

'BAZI KONULAR YENİ YASALARDA TANIMLANMAMIŞ OLABİLİR'

Mevcut yasalarda bunlar zaten var. Ama bazı konular sanal alem yeni yeni hayatımıza girmeye başladığı için bazı konular yeni yasalarda tanımlanmamış olabilir. Sanal alem ile hayatımıza giren konuları mevcut yasalara ekleyebiliriz.

'SUÇ SABİTSE SOKAKTA VEYA İNTERNETTE FARK ETMEZ'

Siber suçlarla mücadele etmek için uluslararası işbirliği şarttır. İnterneti temiz bir şekilde kullanmak için kampanya başlatılmalı. Suç işlendiği sabitse sokakta veya internet ortamında olması fark etmez.29 Ekim'de 'ı İstanbulluların hizmetine veriyoruz. Haydarpaşa Garı'nın da kapatılması söz konusu değil. Banliyö hatları yenileniyor. Marmara Projesi kapsamında değil.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binali Yıldırım: “Sosyal medyayı kısıtlayıcı bir çalışma yok”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN