Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan ilginç 'Duran Adam' yorumu

Giriş Tarihi: 21.6.2013 15:09 Güncelleme Tarihi: 21.6.2013 16:03

Başbakan Erdoğan, "Milli İradeye Saygı" mitingleri kapsamında Kayseri'de halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

İşte Türkiye bu. Anadolu, Kayseri bu. Kayseri, Selçuklu'nun Osmanlı'nın Cumhuriyet'in şehri. Kayseri, Mimar Sinan'ın, kardeşim Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün şehri.

Yakanların, yıkanların maksadını en iyi Kayseri bilir. Başbakan gençleri dinlemiyor diyorlar. Onları Bakanlar Kurulu'ndan daha çok dinledim. Buradakiler genç değil mi?

Bize miting yapmayın diyorlar. Biz bu mitingleri yapmayıp da sizin yakıp yakmanızı mı izleyelim?

Size mileltin sesini duyurmak için bu miting meydanları en meşru zeminleridir. Şu ana kadar 200 trilyon zarar var. Bu milletin kasasından çıkıyor. Ey solcular, ey CHP sana sesleniyorum. Ortalığı karıştırdın, yapmadığın iş kalmadı, adeta bir mikser gibi karıştırdın. Takıldın o aşırı uçların peşine bu ülkenin hükümetine en ağır hakaretleri yaptın.

Torunum bile odaya geliyor. Dik dur eğilme bu millet seninle diyor.

Ne yaptık biz size? Bunlar demokrasiyi, milli iradeyi hazmedemediler.

Kendilerine halk diyenler şu muhteşem birlikteliğe 'Bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam' diyorlar.

Zahide Nine, analarını ağlattı onların. Vandanların önüne geçip, yeter artık dedi. Arkada para verecekler dediler ona. Ben bu milletin emeklisiyim, benim param var dedi. Dik durdu, eğilmedi. O Zahide Nine'nin eli öpülür. O Zahide Nine "Nine Hatun"ların varisidir. Makarnacı, kömürcü diye aşağıladıkları millet bunlara artık boynunu bükmüyor.

İŞTE BAŞBAKAN'IN BAHSETTİĞİ ZAHİDE NİNE


Onlar zannediyorlar ki, gerçek tuzak sahibi biziz. Değilsiniz. Sizin tuzaklarınızın üstünde bir tuzak var. O mutlak kudret sahibinin tuzağıdır.

Türkiye 3 Kasım 2002'de statükoya, hortumculara, cuntacılara en güzel cevabı vermiştir.

Ben Kasımpaşa'nın çocuğuyum. Gezi Parkı'nın ne olduğunu çok iyi bilirim.

Orada yeşili katleden bir proje yok. Orada bir şehir müzesi yapalım diyoruz. O yeşillik müzenin içinde olsun.

Türkiye bu tuzağa düşmeyecek, bu oyuna gelmeyecek.

Yıllarca Türk'e durmak yaraşmaz dediler ama durdular. Bunların en iyi bildiği şey durmaktır, durdurmaktır. Bunlar bizi yıllarca eczane kapılarında durdurdular, üniversite kapılarında durdurdular, bunların en büyük hayali Türkiye'nin duran adam olmasıydı. Türkiye'nin yerinde saymasıydı. Biz durmayacağız, bu oyunu da bozacağız.

İlk andaki duyarlı bir kesim hariç, bunlar için çevre, Gezi bahane. En başından beri bunlar Türkiye'ye, ekonomiye, demokrasiye kastetmiş durumdalar.

Perde gerisinde büyüyüp güçlenen Türkiye var.

Bu olaylarla "çözüm süreci"ni engellemek istiyorlar. Terörün sona ermesinden rahatsız oluyorlar. Biz çözüm süreci için sabotajlar olabilir dedik. İşte bu son olaylar bu sabotajlardan biridir.

Alevi kardeşlerime Alevi vatandaşlarıma buradan samimiyetle sesleniyorum. Huzurumuzu ve kardeşliğimizi bozacak tuzaklara karşı lütfen dikkatli olun. Bu ülkeye yeni acılar yaşatmak isteyenlerin oyunlarına lütfen gelmeyin.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan ilginç 'Duran Adam' yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN