'den adımı

, Taksim 'nda başlayan ve daha sonra yayılan eylemlere ilişkin Meclis Araştırması açılmasını içeren önergeyi, TBMM Başkanlığı'na sundu.

Giriş Tarihi: 27.6.2013 16:59 Güncelleme Tarihi: 27.6.2013 19:02

AK Parti TBMM Grubu, Gezi Parkı Olaylarının Araştırılması için önerge verdi. Önergede, "Taksim 'nda başlayan ve kamu düzenini ve barışını bouzucu bir nitelik kazanan olayların tüm boyutlarıyla araştırılması ve bu tür üzücü olayların bir yaşanmaması, demokratik bir hukuk devletinde alınması gerekli önlemlerin tespiti" için Meclis Araştırma Komisyonu kurulması istendi.

TBMM Başkanlığı'na sunulan nin 5 Grup Başkanvekili ve milletvekillerinin imzasını taşıyan önergenin gerekçesinde ise "Ülkemizde şiddet kültürü yerine birlikte barış içinde yaşama kültürünü geliştirmek, sorunlarımızı hukukun sınırları içinde dile getirmek ve çözüm yolları aramak, başta siyasi partiler olmak üzere tüm ülke insanlarına düşen görevdir" denilerek şöyle devam edildi:

"Geçmişte yaşanan acı tecrübelerden ders alarak, Gezi Parkı olaylarıyla başlayan eylemlilik sürecinin sebep ve sonuçlarının araştırılıp, tüm boyutlarıyla değerlendirilerek, alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi bir Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için önerge verilmiştir."(

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den Gezi Parkı adımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN