Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuncay Güney: Batı Türkiye'de derin operasyon yapıyor

USA Sabah, Güney ile konuştu ve Gezi Parkı olaylarından uyuyan terörist örgütlere kadar pek çok konuyu bir toplantı için bulunduğu New York'ta sordu.

Giriş Tarihi: 5.7.2013 14:39 Güncelleme Tarihi: 5.7.2013 14:41
Ayhan Özmekik / NEW YORK

Kimileri Ergenekon'un kara kutusu, kimileri MİT dedi, MOSSAD diyen de oldu CIA diyen de... Tuncay Güney Kanada'da Beth Yisrael Congregation adlı bir Sinagog'ta Hahamlık yapıyor.

Türkiye'de gündem oldukça sıcak. Gezi Parkı eylemleri yakılıp yıkılan şehirler bir kaos fotoğrafı oluşturulmak isteniyor gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Net olarak ifade edeyim, bu olaylar Batı'nın Türkiye'deki derin operasyonudur. Türkiye'deki müttefikleriyle birlikte küresel sermayenin ülkemizdeki sözde aydın, eğitimli, marjinal, Sovyet artıklarının Türkiye'yi kaosa sokma teşebbüsüdür. Batı, Fransız ihtilalinde olduğu gibi hala kaostan düzen çıkarabileceğine inanmaktadır. Ama hiçbir düzensizlikten düzen çıkmamıştır. Hangi hükümetler üstü güçler bir anda Türkiye'yi huzursuzluğa sürükledi? Perdenin arkasındaki gizli elin istekleri nelerdir? Bunlar üzerinde durulması gerekiyor.
Bakın bu gizli eller "eski Türkiye"yi istiyorlar. Ekonomik sıkıntılarla ve terörle boğuşan bir Türkiye'nin kimseye bir zararı yoktur. Aksine bu gizli ellerin çıkarınadır. Bu hükümetler üstü güçlerin Türkiye medyası içindeki işbirlikçilerinin maskesi düşürülmediği sürece her hükümet, her iktidar bu ve benzeri şantajlarla karşı karşıya gelecektir. Bu olaylar bir şantajdır.
Bu olayları organize edenlerin elebaşları, medya içindeki uzantıları, üniversitelerdeki destekçileri ve STK ayağı Türk istihbarat örgütü tarafından zaten biliniyordur.
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuncay Güney: Batı Türkiye'de derin operasyon yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN