Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ethem Sarısülük'ün ismi parka verildi

Ankara'da Yenimahalle Belediyesi, Gezi eylemleri sırasında başından vurularak yaşamını kaybeden Ethem Sarısülük'ün adını Batıkent'te bir parka vererek ölümsüzleştirdi.

Giriş Tarihi: 8.7.2013 15:07
Ethem Sarısülük'ün adı Batıkent Metrosu'nun arka tarafında bulunan parka verildi. Parkın açılışına Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Başar Bal, Batıkent'te oturan Sarısülük'ün ailesi, Batıkent Dayanışma Platformu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sarısülük Ailesi parka Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük veMustafa Sarı'yı temsilen fidanlar dikti. Ethem'in annesi Sayfı Sarısülük'ün oğlunun adının yazılı olduğu tabelaya sarılması duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Açılışta konuşan Bal, Ethem'in ölümünün toplum vicdanında büyük bir yara açtığını belirterek failin biran önce adalete teslim edilmesi gerektiğini söyledi.

Batıkent Dayanışma Platformu, Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybedenleri anmak için Vedat Dalokay Parkı'nda bir etkinlik düzenledi. Yenimahalle Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcısı Başar Bal, Başkan Vekili Müslüm Ertekin de katıldı.

Tolga Sağ, Grup Yeniden, Grup Günyüzü, Fevzi Kurtuluş ve Gülseren Kılıç türküler söyledi ve sahnede mumlar yakıldı. Ethem'in Batıkent'in ve Yenimahalle'nin çocuğu olduğunu belirten Yaşar, 'Ethem Batıkent'in, Yenimahalle'nin çocuğu, hepimizin çocuğudur. Bizler de onun ailesiyiz. Kardeşimizin ruhu parkımızda yaşayacak. Ethem' in ailesine başsağlığı diliyorum. Ethem'in ailesinin acısını tüm halkımızın yaşadığını bilmesini istiyorum. Bu ülkeyi barış içinde yaşatmak bizim görevimiz. Ethem'in adının Yenimahalle' de yaşatılmasının onurunu yaşıyoruz' dedi.
Ethem Sarısülük'ün abisi Mustafa Sarısülük ise Yenimahalle Belediyesi Batıkent sınırlarında bulunan bir parka kardeşinin ismini verdiği için Yaşar'a teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ethem Sarısülük'ün ismi parka verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN