Vali'den Gezi Parkı açıklaması

15 Haziran'dan bu yana halka kapalı olan Taksim Gezi Parkı, çalışmaların ardından yeniden açıldı.

Giriş Tarihi: 8.7.2013 14:15 Güncelleme Tarihi: 8.7.2013 15:41

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun Gezi Parkı'nın bugün halka açılacağını açıklamasının ardından parkta son hazırlıklar yapıldı ve Gezi Parkı bugün halka yeniden açıldı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, beraberinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte Gezi Parkı'na geldi. Gezi Parkı'nda dolaşan Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Mutlu, incelemelerini tamamladıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Son düzenlemeleri yerinde gördüklerini belirten Mutlu, parkın artık İstanbullulara açık olduğunu söyledi. İşte Vali Mutlu'nun açıklamalarından satırbaşları;İstanbulluları parka davet ediyoruz. Parklar 14 milyon İstanbullunundur.Burasi bir gösteri alanına dönüştürülürse bu halkımıza eziyet olur.

Düzenlemeleri yerinde görmek için Gezi Parkı'nda inceleme yaptık. Park mükemmel hale getirilmiş, Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bugünden itibaren çalışmalar tamamlandı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü'müz gerekli yenilemeleri zaman içinde yapacaktır. Hayırlı olsun.

İstanbullular 24 saat parkı gezebilecekler. Parklar halk içindir. Dolayısıyla toplumumuzun bütün kesimlerinin kullanımına açıktır.

İFTAR ÇADIRI KURULACAK MI?

Beyoğlu Belediyesi'nin böyle bir çalışması yok ama Ramazan ayına mahsus, iftar saatlerinde bir etkinlik yapılacak. Çadır kurma ve tüm gün burada tutma söz konusu değil.

"GÖSTERİ ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ"

Halk huzur ve güvenlik içinde parkı kullanamaz ve burası bir gösteri alanına çevrilirse bu halka eziyet olur. Gösteri yapmak isteyen kişiler, bize müracaat ederse bu haklarının kullanımını sağlarım. Ama bir grup "Gezi Parkı'nın bizden başka sahibi yok" diyerek burayı işgal etmeye çalışırsa buna müsaade etmeyiz. Huzursuzluk ve çatışma istemiyoruz. Ramazan Ayı'nın kucaklaşmaya vesile olmasını istiyoruz. Herkes kıymetlidir ve herkes hukuka tabiidir. Kimsenin "ben burada istediğim kadar oturur, parkın kontrolünü ele alırım" demeye hakkı yoktur. Burası bir işgal ve slogan atma alanı değil, istirahat alanıdır. Bunun dışına çıkan gösteri ve yürüyüşlere müsaade etmeyiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali'den Gezi Parkı açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN