Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ateist aile Müslüman oldu

Muğla'nın Marmaris ilçesine tatile gelen Norveçli ateist bir aile, camide dinledikleri Kuran'dan etkilenerek Müslüman oldu. Aile fertleri, Kuran'ı gözyaşları içinde dinlediklerini ifade etti.

Giriş Tarihi: 10.7.2013 13:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2013 14:56
Fredrikstad şehrinde yaşayan Linda Wastrup Nyman (34) ile Frode Sigvartsen (31) çifti, çocukları Tuva (9), Mathies (9) ve Frida (6) ile tatil için Marmaris'e geldi. Şehir turu attıkları sırada Merkez Camisi'nin avlusuna giren aile, okunan Kuran'dan etkilenerek caminin içine de girdi. 20 dakika boyunca müezzin Hamdullah Durdu'yu gözyaşları içinde dinleyen aile, ardından kendilerine İslamiyet'i anlatmasını istediler.

Müslüman olmaya o anda karar verdiğini söyleyen Linda Wastrup Nyman, "O kadar güzel okuyordu ki kendimizi caminin içinde bulduk. Ailece oturarak 20 dakika boyunca sadece dinledik ve gözlerimizden yaşlar akmaya başladı. Dinledikçe üzerimden bir ağırlığın kalktığını hissettim. Adeta hafifledim ve huzur buldum. Kendimi gerçekten çok özgür hissettim. İslamiyet'i seçtiğim için çok mutluyum." dedi.

Ailenin camide ağlayarak kendisine İslamiyet'i öğrenmek istediğini söylediğini aktaran müezzin Durdu ise, "Kuran okuduğum esnada ailenin dinlediğine şahit olduk. Gözyaşları içindeydi, ellerini açıp dua ettiğini gördüm. Belki de neye dua ettiğini bilmiyordu. Eşiyle sarılıp ağladıklarına şahit oldum. Sonra bize gelerek ateist olduklarını ifade ettiler. Okunan Kuran–ı Kerîm'den etkilenerek İsl'm dinini tercih ettiklerini söylediler." şeklinde konuştu.

Norveçli ailenin talebi üzerine Muğla İl Müftülüğü'ne gittiklerini anlatan Marmaris İlçe Müftü Yardımcısı Hüseyin Küçük ise, "Marmaris'te tatil yapan aile, Merkez Camisi'ni ziyaret ettiği esnada Kuran sedasından etkilenerek İsl'm dinini kabul etmeyi ve Müslüman olmayı istediklerini ifade ettiler. Müftülüğümüze gelerek İsl'm dinini seçtiklerini söyleyerek, şehadet kelimesini getirmek suretiyle Müslümanlığı kabul ettiler." dedi.

İhtida merasiminin ardından Linda Wastrup Nyman "Ayşe", Frode Andre Sigvartsen "Ali", Mathies "Ayhan", Tuva '"Esma", Frida ise "Elif" isimlerini aldı. Norveçli aileye, Müftü Yardımcısı Küçük tarafından mushaf hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ateist aile Müslüman oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN